به گزارش ملت ایران به نقل از گل - درآستانه انتخابات ریاست باشگاه مادریدی برای فصل ۴-۲۰۱۳، سران این باشگاه می دانند که درانتخاب سرمربی نباید هیچ کوتاهی ای بکنند. درحالی که کارلو آنچلوتی هنوز نامزد اصلی جانشینی مورینیو است، اما مادریدی ها هنوز هم نیم نگاهی به یوپ هاینکس دارند. او یازده روز پایانی حضورش روی نیمکت مربیگری بایرن مونیخ را پشت سرمی گذارد و به زودی جایش رابه پپ گواردیولای اسپانیایی خواهد داد.
بعد از فینال لیگ قهرمانان اروپا(درروز شنبه) وبعد فینال جام حذفی آلمان(که روز ۲ ژوئن میان بایرن واشتوتگارت برگزار می شود)، هاینکس یک مربی آزاد خواهد بود ومی تواند بدون پرداخت مبلغ هنگفتی به تیم دیگری برود. هدف مادریدی ها این است که اگر تحت هرشرایطی مجبور به فراموش کردن کارلو آنچلوتی شدند، پیشنهادی ۲ساله به هاینکس ارائه دهند؛ پیشنهادی که بادرنظر گرفتن شرایط سنی هاینکس۶۸ساله تدارک دیده می شود؛ چرا که بعید است که او هم بخواهد بیش از این در دنیای مربیگری بماند.
این طور به نظر می رسد که موفقیت های هاینکس در بوندس لیگا به یک طرف، و برد ۰-۷ بایرن مقابل بارسلونا در دو بازی رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، آنقدر به هواداران رئال مادرید مزه داده که آنها بیش از هر گزینه دیگری، از پیوستن هاینکس به تیمشان استقبال می کنند؛ سرمربی ای که ۱۵ سال پیش و درفصل ۸-۱۹۹۷ نیز هدایت رئال را در دست داشت و رئال او، بعد از فصلی بی ثبات رقابت ها را در رده چهارم جدول به پایان برد ولی دراروپا، هاینکس توانست بعد از کسب یک برد ارزشمند مقابل یووه در آمستردام، رئال را به هفتمین قهرمانی اروپایی اش