ساعت ۲۱، ورزشگاه آزادی، دوربرگشت مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا
نتیحه بازی رفت: ۴-۲ به سود استقلال
تماشاچی: ۲۰هزار نفر
اخطار: خسرو حیدری(استقلال)، قاسم جمعه(الشباب)
استقلال: مهدی رحمتی، خسرو حیدری، جی‌لوید ساموئل، امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، جواد نکونام، فرهاد مجیدی، مجتبی جباری، سیاوش اکبرپور، هاشم بیک‌زاده و پژمان منتظری
سرمربی: امیرقلعه نویی

الشباب: ولید عباس، عزیز بیک حیدرف، لوئیس انریکه داسیلوا آلوز، ادگار برونو داسیلوا، داود البلوشی، سالم الحمدی، علی محمود قاسم، حسن صفر، عصام دین سالمین، علی حمدان قاسم جمعه، راشد حسن علی حسن

شرح بازی در نیمه اول:
این دیدار مطابق انتظار با حملات استقلال و ارسال های بازیکنان این تیم از کناره ها آغاز شد. الشباب نیزبااتکاء به بازیکنان برزیلی خود به دنبال تاخیردادن به روند بازی واستفاده از ضدحملات بود.
استقلال در روزی که صعود خود را با توجه به پیروزی ارزشمند در دیدار رفت قطعی می دید انگیزه چندانی از خود نشان نمی دادونماینده امارات نیز توان چندانی برای به خطر انداختن دروازه آبی پوشان ایران نداشت.
در دقیقه ۴۳ لوئیز انریکه مهاجم برزیلی الشباب در مصاف تک به تک بارحمتی توپ را به دیرک دروازه کوبید و توپ برگشتی را نیز حیدراف با ضربه ای خطرناک به بیرون فرستاد.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.
اتفاق ویژه: قاسم جمعه و خسروحیدری در گوشه زمین برخوردهای مکرری با هم داشتند و بارها به پای هم پیچیدند. این برخوردها سه بار بازی را به درگیری های جمعی کشاند. نکته جالب انتقام جویی خسرو از این حریف خشن و بی ادب بود. کاری که از او فقط مقابل خلعتبری دیده بودیم. همچنین داور گل سالم حنیف عمران زاده را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

شرح بازی در نیمه دوم:

در حاشیه:
غلامحسین مظلومی پیشکسوت باشگاه استقلال که با توجه به کسالت شدید خود در ورزشگاه حاضر شده است، بارها تشویق شد که این حمایت هواداران سبب شد این بازیکن قدیمی تیم ملی فوتبال ایران و استقلال تهران برای لحظاتی احساسی شده و گریه کند.

تماشاگران استقلال علیه کارلوس کی‌روش شعار دادند. آنها از کی‌روش می‌خواستند که مهدی رحمتی را به تیم ملی دعوت کند.
پیش از آغاز بازی اسکوربرد ورزشگاه آزادی با نمایش تصویر امید عباسی آتش‌نشان فداکار، از وی تقدیر به عمل آورد.
تماشاگران استقلال، جواد نکونام‌، فرهاد مجیدی و مهدی رحمتی را به شدت مورد تشویق قرار دادند. * حنیف عمران‌زاده که در دیدار رفت مقابل الشباب حرکت زشتی با دستانش انجام داده بود از سوی هواداران استقلال به دلیل این حرکت تشویق شد!

*در حالی که در بازی‌های گذشته استقلال امیر قلعه‌نویی به دلیل ناراحتی از هواداران استقلال به تشویق‌های آنها پاسخ نمی‌داد این بار به احساسات آنها پاسخ داد. هواداران استقلال از سرمربی تیمشان به شدت حمایت کردند.

بارش باران باعثشد برخی از تماشاگران به زیر مکان‌های مسقف پناه ببرند.

حجله‌ای به خاطر آتش‌نشان فداکار در ورزشگاه آزادی قرار داده شده است.

*حدود ۲۰هزار نفر در ورزشگاه حضور دارند.

*هنگامی که مسئولان اماراتی وارد ورزشگاه شدند هواداران استقلال به نشانه پیروزی ۴ بر ۲ دور رفت به آنها با دست عدد ۴ را نشان دادند. یکی از مسئولان اماراتی به این قضیه عکس‌العمل نشان داد که هواداران استقلال علیه آنها شعار سردادند.

هواداران استقلال به مناسبت دومین سالگرد درگذشت ناصر حجازی دروازه بان اسطوره ای این تیم، بارها در جریان دیدار با الشباب این مرحوم را تشویق کردند.

پس از درگیری بازیکنان تیم های استقلال ایران و الشباب امارات، هواداران آبی پوش علیه تیم میهمان شعار دادند.