به گزارش ملت ایران به نقل از گل – حالا که حضور علی دایی در پرسپولیس قطعی شده همه درباره لیست بازیکنان مد نظر او و البته بازیکنانی که او نمی خواهد حرف می زنند. ظاهرا دایی درباره لیستش از طریق وکیل خود به رویانیان مسائلی را ذکر کرده اما هنوز نمی توان در خصوص لیست قطعی او صحبت کرد.

با این حال به نظر می رسد اگر خط به خط بازیکنان فصل گذشته پرسپولیس را بررسی کنیم خواهیم دید به احتمال فراوان دایی بیشتر نفرات فصل قبل را می خواهد و بعید است دست به خانه تکانی اساسی بزند.

از خط دروازه که شروع کنیم به نیلسون کوریا می رسیم که باشگاه مدتی است مذاکره با او را آغاز کرده اما هنوز به توافق نرسیده است. بعید است دایی هم نظر منفی روی نیلسون داشته باشد اما اگرباشگاه با نیلسون به توافق نرسد دایی هم اصراری به استفاده از این برزیلی سن بالا ندارد و شاید به یک دروازه بان ایرانی و مورد اعتمادش رو بیاورد. نفر دوم این پست هم رضا محمدی است که قرارداد دارد و بعید است از تیم جدا شود.

در خط دفاع تمام بازیکنان محبوب دایی دور هم جمع شده اند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد همه این مدافعان در تیم می مانند. سیدجلال حسینی، محسن بنگر و علیرضا نورمحمدی که با دایی رابطه بسیار خوبی دارند احتمالا اگر قصد قطعی برای جدایی داشته باشند حتما از این تیم خواهند رفت وگرنه همه می دانند هم دایی آنها را می خواهد هم خودشان دوست دارند با او دوباره کار کنند.

محمدرضا خانزاده هم با دایی در راه آهن کار کرده و مورد اعتماد اوست پس می ماند شجاع خلیل زاده که یکی از بهترین های لیگ در فصل گذشته بوده و اگر خود شجاع نخو اهد و راهش را به سوی اصفهان کج نکند دایی حتما او را می خواهد.

در مورد حسین ماهینی و مهرداد پولادی اما حرف زیادی نمی توان زد و معلوم نیست این دو نفر بمانند. با توجه به اینکه هر دو نفر ملی پوش هستند احتمالا دایی به هر دو نفر وثوق دارد اما باید دید این دو نفر هم راضی به ادامه همکاری با پرسپولیس هستند یا نه.

امیرحسین فشنگچی هم که در این یکی دو ساله خیلی خوب خودش را در تیم حفظ کرده به خواسته دایی به پرسپولیس آمده و بعید است به خاطر علاقه ای که به دایی دارد از پرسپولیس جدا شود. دایی هم احتمالا او را حفظ خواهد کرد تا تعداد چپ پاهای تیمش کم نشود.

در خط میانی تکلیف ستاره ها تقریبا روشن است. محمد نوری که سودای رفتن در سر داشت با سرمربیگری دایی حتما در تصمیمش تجدید نظر خواهد کرد و با توجه به علاقه ای که دایی به او دارد یکی از اولین بازیکنانی است که باید قراردادش را تمدید کند.

با این حال بازگشت دایی به پرسپولیس احتمالا مساوی است با تاکید علی کریمی بر تصمیم خداحافظی اش و به نظر نمی رسد جایی برای جادوگر در تیم دایی باشد.

با این حال شاید ادامه همکاری با پرسپولیس برای مهره هایی مثل کلاه کج، نقی زاده، پروویچ و ولاتکو هم سخت شده باشد چرا که شاید دایی آنها را نخواهد. البته بازیکنی مثل نقی ازاده قرارداد دارد و احتمالا می ماند. رضا حقیقی دیگر بازیکن خط میانی پرسپولیس هم از جمله بازیکنانی است که قرارداد دارد و آنقدر خوب هست که در تیم بماند. ظاهرا هم حقیقی از حضور در پرسپولیس راضی است هم اینکه مشکلی با دایی ندارد و در ترکیب تیم می ماند.

در خط حمله هم رضایی و نوروزی زوج مورد علاقه دایی هستند و رضایی جزو اولین بازیکنانی است که باید برای تمدید قراردادش اقدام کند. انصاری فرد هم که دیگر دست پرورده خود دایی است و ابتدا قرار بود در زمان او پرسپولیسی شود.

فقط می ماند تکلیف محمد قاضی که حرف زدن درباره او کمی ابهام برانگیز و دشوار است. قاضی تصمیم داشت پرسپولیس را ترک کند اما معلوم نیست که دایی جلوی او را بگیرد یا نه.

همچنین از آنجایی که هنوز دایی لیست خریدی به رویانیان نداده درباره نفرات جدید نمی توان حرفی زد مگر پرسپولیسی های راه آهن. بعید نیست دایی بازیکنانی مثل بهادر عبدی، حمیدرضا علی عسگری و حتی سامان آقازمانی را به پرسپولیس برگرداند و حتی مجتبی شیری را هم بخو اهد که باید دید در روزهای آینده از این حیثچه اتفاقاتی خواهد افتاد.