ملت ایران:لوران بلان سرمربی اسبق تیم ملی فرانسه و قهرمان جهان در سال ۱۹۹۸ معتقد بایرن مونیخ برای قهرمانی در چمپیونزلیگ شانس بیشتری نسبت به دورتموند دارد به نظر بلان بایرن برای رسیدن به فینال تمامی رقبا را خرد کرد.
باشگاه های آلمانی در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان موفق شدند دو غول فوتبال اسپانیا را شکست داده و به فینال راه پیدا کنند. بایرن در دو دیدار رفت و برگشت، بارسلونا را با ۷ گل درهم کوبید تا بلان نظر جالبی در مورد باواریایی ها بدهد: " مونیخی ها مانند لودر مسیر قهرمانی را صاف کرد. "
بلان ۴۷ ساله به آر ام سی اسپورت می گوید: " بایرن برای قهرمانی مورد علاقه ی شما است چون آن ها از آغاز بازی ها رقبا را خرد کردند. دورتموند تیمی است که می تواند هر حریفی را شکست دهد و من بسیار خوشحالم که این دو تیم به فینال راه یافتند هر دوی آن ها مربیانی دارند که به تیم های خود را در مسیر صحیح قرار می دهند. "
بلان ادامه می دهد: " از آغاز بازی ها من علاقه مند بودم تا تقابل این دو تیم را در فینال شاهد باشم زیرا سبک بازی آن ها باز است و بازی را در زمین خود نمی بندند. دورتموند تیمی است که می تواند هر حریفی از جمله بایرن را شکست دهد اما بایرن در این فصل واقعا یک جاده صاف کن است. "