ملت ایران: علی انصاریان را با رویارویی های بی پایانش با علی دایی به خاطر می آوریم. او درباره گزینه های سرمربیگری پرسپولیس صحبت کرده و دایی را می ستاید…
نظرتان در مورد مربی گری علی دایی در پرسپولیس و گزینه های دیگر چیست؟
شرایط پرسپولیس یکی دو سالی است که با نتایج بد توام شده است. این شرایط را سخت کرده من خودم جزو کسانی بودم که دوست داشتم یحیی بماند. اما یحیی را در پرسپولیس خراب کردند همانطور که علی دایی را در تیم ملی خراب کردند. نکته دیگر این است که چند سالی است پرسپولیس بازیکن می گیرد بعد سراغ مربی می رود. اماعلی دایی باید از گذشته تجربه بگیرد و سعی کند که مثل سابق نباشد. جواب کسی را ندهد و تمرکز خود را روی تیم بگذارد. البته نباید از جامی که علی دایی برای پرسپولیس گرفت بگذریم. او شخصیت بزرگی دارد و با آنکه در تیم ملی و پرسپولیس خرابش کردند اما دوباره خود را بازسازی کرد و توانست به شرایط عادی مربی گری اش برگردد. او روحیه بزرگی دارد اما باید مثل گذشته رفتار نکند.
مایلی کهن هم جزو گزینه ها بود؟
من خودم به شخصه محمد مایلی کهن را دوست دارم اما او از نظر اخلاقی عصبی است و نمی تواند با بازیکن ارتباط برقرار کند. با تمام احترامی که برای ایشان دارم باید بگویم ایشان بجز در تیم ملی در باشگاه هایی که بوده بدترین نتایج را گرفته و ۴ تیم فولاد، پیکان، گهر و شهرداری تبریز به لیگ یک فرستاد و آن تیم هایی راهم که در لیگ نگهداشته، مدیرعامل را سکته داده است.
ابراهیم زاده چه طور گزینه ای بود؟
ابراهیم زاده مربی خوبی است اما ایشان مدیریت ضعیفی دارد و در تیم هایی که بوده بازیکن در حضور ایشان به کلمن لگد می زند یا به سمت ایشان کفش پرتاب می کند. در پرسپولیس بدتر از اینها ممکن اتفاق بیافتد. ایشان آدم خوبی است برای همین به درد پرسپولیس نمی خورد.
حمید درخشان که دوست شماست. لابد قبولش داری؟
ایشان از ۳۸ سالگی سرمربی پرسپولیس بوده، کارنامه خوبی دارد با استانکو پرسپلویس را قهرمان کرده. پرسپولیس اصیل است و در تیم هایی هم که بوده مثل داماش با فقدان امکان تیم را به ۴ تیم جام حذفی رساند و تیم شهرداری را در حالیکه در حال سقوط بود به رده ۹ آورد. به نظر من درخشان گزینه خوبی است همانطور که اکثر کمیته فنی هم ایشان را به عنوان گزینه اصلی انتخاب کرده اند.
پس چرا آقای رویانیان علاقه ای به استفاده از رأی کمیته فنی باشگاه ندارد؟
ایشان کمیته فنی را درست کرد تا هر اتفاقی بیافتد گردن آنها بیاندازد. خود آقای رویانیان دو دل است و به نظر من تا زمانی که مسائل سیاسی و آدم های سیاسی در فوتبال باشند فوتبال به هیچ جا نمی رسد. وقتی امثال دادکان و جعفر کاشانی در خانه نشسته اند باید در فوتبال را گل گرفت. در این چند سال هر کس مدیرعامل پرسپولیس شده سیاسی بوده یا روابط سیاسی داشته است. با این شرایط اوضاع پرسپولیس این می شود. آن هم از تیم ملی ما که به نظر من امکان ندارد به جام جهانی برود.