نهمین هفته از رقابت‌های لیگ برتر با انجام 8 بازی و رد و بدل شدن 16 گل بین 16 تیم حاضر در این مسابقات به پایان رسید که طی این بازی‌ها پیکان در خانه بر گسترش غلبه کرد، پرسپولیس خارج از خانه استقلال خوزستان را مغلوب کرد، سپاهان موفق به شکست دادن سیاه جامگان شد، تراکتور و پارس جم برابر هم متوقف شدند، پدیده و ذوب آهن هم امتیازات را تقسیم کردند، سایپا هم در خانه خودش از پس سپیدرود بر نیامد و تلاش این دو تیم هم با نتیجه مساوی به پایان رسید و در آخرین بازی صنعت نفت بعد از هفته ها به یک پیروزی دست پیدا کرد که این پیروزی مقابل نفت تهران بود.

* پرسپولیس بهترین تیم هفته
بهترین نتیجه هفته نهم را پرسپولیس به دست آورد. این تیم نه تنها بهترین و پر گل ترین پیروزی هفته را به دست آورد، بلکه این پیروزی را خارج از خانه کسب کرد. سهم پرسپولیس با 3 گل زده در 16 گل رد و بدل شده بیش از سایر تیم ها بود.

طبیعی است که حریف این تیم در هفته نهم را هم باید ضعیف ترین تیم هفته دانست. استقلال خوزستان در پی کسب نتایج نا مطلوبش این هفته هم در خانه تن به شکست 3 بر یک داد تا موقعیت ویسی متزلزل تر از گذشته روی نیمکت این تیم به نظر برسد.

* تنها بازی بدون گل هفته
در هفته نهم تنها یک بازی بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید که آن هم دیدار استقلال مقابل فولاد بود. این بازی کم گل ترین بازی هفته بود و بعد از آن نیز دیدار تیم های پیکان مقابل گسترش و صنعت نفت مقابل نفت تهران با تنها یک گل، کم گل ترین بازی‌ها بود.

* استقلال خوزستان تنها تیم بازنده در خانه
شاگردان عبدالله ویسی نه تنها سنگین ترین شکست هفته را پذیرا شدند، بلکه آنها تنها تیمی بودند که در خانه خود مغلوب شدند تا ناکامی این تیم اهوازی در هفته نهم کاملا مشهود باشد. استقلال خوزستان با نتیجه 3 بر یک مقابل میهمان خود پرسپولیس تهران تن به شکست داد.

* زودهنگام و دیرهنگام ترین گل هفته
زود هنگام ترین گل هفته را استانلی کی‌روش، بازیکن تیم ذوب آهن به ثمر رساند. این بازیکن در دقیقه 9 دیدار مقابل پدیده گلزنی کرد تا زود ترین گل هفته را زده باشد.

دیرهنگام ترین گل هفته را هم تیم سپیدرود در تهران به سایپا زد. این گل در دقیقه 94 بازی توسط پویا نزهتی به ثمر رسید تا سپیدرود از یک شکست خارج از خانه به لطف این گل فرار کرده باشد.

* پنالتی‌های از دست رفته
در هفته نهم کلا دو بار داوران به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمیدند و نکته جالب اینجاست که هر دو پنالتی هم خراب شد. این دو پنالتی دو توسط دو مهاجم که از گلزنان برتر لیگ هستند از دست رفت. اولین پنالتی از دست رفته سهم گادوین منشا و تیم پرسپولیس بود که در اهواز این اتفاق افتاد و دومین پنالتی از دست رفته هم سهم پدیده و محمد قاضی بود.

* گل به خودی هفته
در هفته نهم یک گل به خودی داشتیم که آن را هم بازیکنان تیم تراکتورسازی به اشتباه وارد دروازه خودی کردند. عارف آقاسی تنها بازیکنی بود که در این هفته به اشتباه دروازه خودی را گشود تا گل به خودی هفته به نام او نوشته شود.

* بهترین گل زن هفته
تنها بازیکنی که در هفته نهم بیش از یکبار گل زد، علی علیپور بود. مهاجم جوان پرسپولیس که حالا تبدیل به یک بازیکن اصلی و زهردار ترین مهاجم سرخ پوشان شده در اهواز دو بار موفق به گلزنی شد تا با دو گل عنوان گلزن ترین بازیکن هفته را به خود اختصاص دهد.

* پیکان با سرعت بنز به بالای جدول نزدیک شد
شاگردان مجید جلالی که هفته هاست به بردن عادت کرده‌اند، در هفته نهم هم یک پیروزی با ارزش دیگر به دست آوردند تا حرکت این تیم بر خلاف نامش مثل بنز باشد. پیکانی‌ها با سرعت بنز از انتهای جدول رده بندی کنده شده و خود را به بالای جدول نزدیک کردند. جلالی اگر با همین فرمان پیش برود بعید نیست به زودی صدر جدول را هم از آن خود و تیمش کند. تیم پیکان در هفته‌های اخیر بیشترین نرخ رشد را در بین تیم‌های حاضر در لیگ برتر داشته است.

* دو مربی اولی
دو تیم گسترش فولاد و استقلال در حالی برابر حریفان به میدان رفتند که هر دو برای اولین بار با سرمربیان جدیدشان بازی می‌کردند. گسترش اولین بازی‌اش با فیروز کریمی را تجربه کرد و استقلال هم اولین بار شفر را روی نیمکت خود دید.

هیچ یک از دو تیم با مربیان جدید خود پیروز نشدند تا مربی اولی ها توفیقی در هفته نهم نداشته باشند.

* سومین تساوی پی در پی پارس جنوبی
گرچه تیم پارس جنوبی همچنان صدر جدول را در اختیار دارد، اما این تیم رفته رفته به نبردن عادت کرده است. شاید هم ترس از نباختن اصلی ترین مشکل این تیم شده است و مانع از نتیجه گیری آنها می شود.

پارس جنوبی دیروز برای سومین هفته متوالی مقابل حریفان متوقف شد تا از 9 امتیاز آخر تنها 3 امتیاز گرفته باشد. فاصله این تیم با تعقیب کنندگان کم شده و بعید نیست این فاصله با حفظ همین روند به کلی از بین برود.