سرخپوشان تهرانی درحالی خود را برای برگزاری دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده می کنند که علاوه بر شوک از دست دادن مهدی طارمی، با مشکلات دیگری هم دست به گریبان هستند و همین امر دست برانکو را برای انتخاب ترکیب ایده آلش بسته است.

با این حال نیمکت خوبی که برانکو در ابتدای فصل برای تیمش ساخته است در چنین شرایط عصای دستش خواهد شد و او در آستانه یکی از حساس ترین دیدارهای عمر مربیگری اش با سرخپوشان می تواند به آنها اعتماد کند.

پرسپولیس برای این دیدار دو بازیکن اصلی خود را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. محمد انصاری به دلیل دریافت کارت زرد دوم در دیدار برگشت با الاهلی و کمال کامیابی نیا به دلیل اخراج مستقیم در همین دیدار قادر نیستند سرخپوشان را در دیدار رفت برابر الهلال عربستان همراهی کنند.

دو گلی که پرسپولیس در دیدار برابر سپاهان دریافت کرد تا حدودی نگرانی ها برای دروازه تیم شان را افزایش داد. جایی که علیرضا بیرانوند هنوز نتوانسته خیال هواداران را بابت داشتن یک دروازه بان ششدانگ راحت کند و نوسان زیادی داشته است. با این حال ملی پوش بودن این دروازه بان و اعتمادی که برانکو به وی دارد بازهم جواب خواهد داد و بیراوند مرد شماره یک سرخ ها در بازی با الهلال خواهد بود.

در خط دفاعی بازگشت سیدجلال حسینی می تواند خبر خوبی برای برانکو و پرسپولیس باشد. سیدجلال که چند هفته ای است به دلیل مصدومیت نتوانسته برای سرخپوشان بازی کند شرایط حضور در زمین را پیدا کرده و می تواند به عنوان جانشین محمد انصاری در کنار شجاع خلیل زاده قلب خط دفاعی تیمش را تشکیل دهد. حسین ماهینی دفاع چپ پرسپولیس خواهد بود و صادق محرمی به عنوان مدافع راست به میدان می رود.

البته به نظر می رسد که دور بودن سیدجلال حسینی از شرایط مسابقه برانکو را با تردیدهایی مواجه خواهد کرد تا ترکیب خط دفاعی اش را بهم بریزد. اگر او نخواهد از سیدجلال در کنار شجاع استفاده کند باید ماهینی را به وسط خط دفاعی بیاورد و احتمالا شایان مصلح را در دفاع چپ استفاده کند. هر چند او هم به خاطر سوختگی پا کمی دچار مشکل است.

در خط میانی دست برانکو کمی بازتر از خطوط دیگر است. او علاوه بر در اختیار داشتن محسن مسلمان به عنوان بازیساز و طراح حملات، می تواند از بشار رسن هم استفاده کند. بازیکن عراقی درحالی نیمکت نشین است که مسلمان در چند بازی اخیر نمایش همیشگی را نداشته و به نظر می رسد کمی دچار افت شده است. با این حال مسلمان همچنان گزینه نخست برانکو برای این وظیفه مهم است.

در کنار او محسن ربیع خواه بازی خواهد کرد که جانشین کمال کامیابی نیاست و روز سختی را برابر هافبک های الهلال پیش رو خواهد داشت. فرشاد احمدزاده مرد ریز نقش سرخ ها هم دیگر بازیکن خط میانی خواهد بود. وحید امیری همچنان بدون حاشیه و با اطمینان کارش را در پرسپولیس دنبال می کند و قطعا برای سرخ ها مهره تاثیرگذاری خواهد بود.

محرومیت ناگهانی مهدی طارمی از سوی فیفا که البته هنوز تکلیف بازی کردن یا نکردن او به طور رسمی و قطعی مشخص نشده است نیز دست برانکو ایوانکوویچ را برای انتخاب یازده مرد اصلی اش بسته است. هر چند او در خط حمله گزینه خوبی مثل گادوین منشا دارد که می تواند از او به عنوان جانشین طارمی استفاده کند.

به نظر می رسد برانکو برای خط حمله اش از زوج علی علیپور و گادوین منشا استفاده خواهد کرد. هر چند وحید امیری هم این توانایی را دارد که به عنوان مهاجم مکمل بازی کند.

دیدار رفت تیم های فوتبال الهلال عربستان و پرسپولیس ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ساعت ۱۹:۳۰ روز سه شنبه در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی امارات برگزار خواهد شد. دیدار برگشت دو تیم نیز روز 25 مهر ماه در ورزشگاه سلطان بن قابوس شهر مسقط عمان برگزار خواهد شد.