تا چند روز پیش کمتر کسی فکر می‌کرد که کریستیانو رونالدو به همراه رئال مادرید به اسکوپیه مقدونیه برود تا در سوپر جام اروپا بازی کند. با این حال مهاجم پرتغالی نمی‌خواهد یک فینال دیگر را از دست بدهد. زین‌الدین زیدان در نشست خبری پیش از بازی درباره سفر ستاره مادرید گفت‌: او برای بازی کردن آماده است.

اظهار نظر سرمربی رئال مادرید نشان می‌دهد که این بازیکن برابر منچستریونایتد یا از ابتدا به میدان می‌رود یا دقایقی در این دیدار حضور خواهد داشت. به ‌این‌ ترتیب رونالدو می‌تواند امشب (سه‌شنبه) دوازدهمین فینال خود را با پیراهن مادرید تجربه کند.

مهاجم پرتغالی در یازده فینال خود با تیم اسپانیایی هشت قهرمانی را به دست آورده و تنها سه بار در فتح جام ناکام مانده است. مادرید در سال 2011 در سوپر جام اسپانیا مغلوب بارسلونا پپ گواردیولا شد. سفیدپوشان در فینال کوپا دل ری 2013 در سانتیاگوبرنابئو از اتلتیکومادرید شکست خوردند. رونالدو در این بازی توسط کلوس گومس اخراج شد و نتوانست تا پایان تیمش را همراهی کند. سوپر جام اسپانیا سال 2014 برابر اتلتیکو آخرین جام از دست رفته برای مادرید و رونالدو محسوب می‌شود. مهاجم پرتغالی نتوانست از دفاع قرمز و سفیدپوشان عبور کند و در دو بازی برابر تیم دیگو سیمئونه در گلزنی ناکام بود.

ستاره مادرید در یازده فینالی که بازی کرده، در 9 بازی گلزنی کرد و توانست در مجموع 13 گل به ثمر برساند (یک هت‌تریک و دو دبل). دو گل برابر جیان‌لوئیجی بوفون در کاردیف و گل زیباش به پینتو در فینال کوپا دل ری از ارزشمندترین آنها به حساب می‌آیند.

او از زمانی که به مادرید رفت (۲۰۰۹ ) تنها دو فینال را از دست داد که هر دو به خاطر آسیب‌دیدگی‌ بود. رونالدو در فینال کوپا دل ری سال 2014 برابر بارسلونا بازی نکرد و سوپر جام سال گذشته (۲۰۱۶) را نیز مقابل سویا از دست داد. با این حال او فینال امشب (سه‌شنبه) را از دست نخواهد داد. رونالدو برگشته است.