به گزارش ملت ایران، رامین رضاییان بعد از چند روز حضور در تمرینات باشگاه اوستنده بلژیک موفق شد موافقت کادرفنی این باشگاه را به دست آورد و بعد از توافق با مدیران، جذب این تیم بلژیکی شود.

در تمرینات روزهای ابتدایی رضاییان با اوستنده لباسی که روی آن حرف نوشته شده بود رامین را از دیگر بازیکنان متمایز می‌کرد. در رسانه‌های ایران تصاویر رامین با این لباس به عنوان خبر حضور تستی او در اوستنده رسانه‌ای شد.

حالا اما ایجنت اروپایی رامین ادعا می‌کند خبر تستی بودن رامین از اساس اشتباه بوده و آن حرف روی لباس رضاییان معنای بازیکن تستی نمی‌دهد. او در این باره می‌گوید:« رامین با توجه به تجربه سال گذشته‌اش پیش از حضور در بلژیک اعلام کرده بود دوست دارد مدتی کوتاه با فضا آشنا شود و ببیند آیا می‌تواند در این کشور، در این تیم و با این بازیکنان و مربی کار کند یا نه. به هرحال او دوست نداشت تجربه فصل گذشته برایش تکرار شود. حرف T روی پیراهن او در تمرینات به معنای trainer بود که خیلی‌ها آن را test اعلام کردند. به هرحال بازیکنان اصلی و تازه وارد باید به گونه ای مجزا می‌شدند و رامین رضاییان به عنوان بازیکن ملی‌پوش هیچگاه نمی‌توانست تستی باشد و بنده نیز هیچ وقت این اجازه را نمی‌دادم.

کسانی که می‌گویند او تستی بوده باید این مساله را در نظر بگیرند که باشگاه اوستنده بعد از درخواست جذب رامین رضاییان، برای او بلیت حضور در بلژیک را گرفت. کجا برای بازیکن تستی بلیت می‌گیرند؟ کجا برای او هتل رزرو می‌کنند و کجا او را به اردوهای خارجی می‌برند؟ وقتی رامین در اردو حاضر شد تیم به هلند رفت و در آنجا اردو برگزار شد.»