عباس آقایی ضمن بیان این مطلب در مورد شرایط گسترش فولاد اظهار داشت: شرایط تیم ما خوب است و خودمان را آماده بازی بعدی می‌کنیم. متأسفانه در چند بازی از جمله دیدار مقابل فولاد، سیاه‌جامگان و نفت تهران از حریفان جلو بودیم، اما نتوانستیم این برتری را حفظ کنیم. اگر تمرکز و دقت بالایی داشتیم الان در بین چهار تیم بالای جدول بودیم.

مربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز در ادامه افزود: شرایط تاکتیکی تیم ما خوب است و حالا بازیکنان می‌دانند که کادر فنی از آنها چه می‌خواهد. امیدوارم که در بازی‌های آینده نتایج بهتری بگیریم.

آقایی در پاسخ به این پرسش که کدام تیم در لیگ برتر شانس بیشتری برای قهرمانی دارد، ‌گفت: پرسپولیس و تراکتورسازی شانس‌های اصلی هستند و به نظر من این اختلاف شش امتیازی نمی‌تواند پرسپولیس را بابت قهرمانی مطمئن کند. این اختلاف امتیاز در هشت بازی پیش رو قابل جبران است و از حالا نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. به نظر من اختلاف پرسپولیس و تراکتورسازی شبیه نتیجه 2 بر صفر در فوتبال است. این نتیجه همیشه یک نتیجه خطرناک محسوب می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا خاطر نشان کرد: من معتقدم که پرسپولیس و استقلال شانس خوبی برای صعود به مرحله بعدی دارند. استقلال به‌خاطر اینکه منصوریان در استفاده از جوان‌ها شهامت به خرج داد، شرایط خوبی دارد و پرسپولیس هم یک تیم منسجم است. ذوب‌آهن و استقلال خوزستان اما کار سخت‌تری دارند. با این وجود امیدوارم آنها هم به مرحله بعدی صعود کنند.