سید امیر حسینی پس از آزادی از زندان با انتشار یک ویدیو اظهار کرد: ابتدا از مقامات کشوری و شخصیت‌های فرهنگی، اجتماعی ، سیاسی، قهرمانان المپیک، روسای فدراسیون‌های ورزشی، پیشکسوتان و اصحاب رسانه که در جهت رفع کدورت و مشکلات پیش آمده در فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای پا پیش گذاشتند قدردانی می‌کنم.

دبیر سابق کمیته ملی المپیک افزود: همان گونه که در دادگاه هم اشاره کردم از این که برخی از مطالبی که در روزنامه‌ درج شده بود و بعضا مورد تایید من هم نبود از محضر دادگاه و رییس فدراسیون عذرخواهی کردم حتی نامه‌ای را نیز در این خصوص خدمت آقای یزدانی خرم گذاشتم. زندان فرصت بسیار مناسبی بود تا در یک فرصت مطالعاتی با مسائل و آسیب های اجتماعی بسیار آشنا شوم که قطعا در تجربیات کاری برای توسعه اجتماعی می‌تواند موثر باشد.

سید امیر حسینی به دلیل شکایت محسن مهرعلیزاده، رییس فدراسیون بین المللی ورزش‌ زورخانه‌ای مبنی بر مبنی بر تشویش اذهان مجرم شناخته شد و 16 بهمن هنگام عزیمت به مرقد امام خمینی (ره) بازداشت شده بود. در این مدت بسیاری از چهره ها برای گرفتن رضایت از محسن مهرعلیزاده اقدام کرده بودند که تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است.