تیم فوتبال تراکتورسازی از ساعت 14:30 امروز در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف سیاه‌جامگان این شهر می‌رود.

تراکتورسازی با 41 امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفته و سیاه‌جامگان با کسب 17 امتیاز از 21 بازی در رده پانزدهم این جدول قرار دارد. با توجه به برد پرسپولیس مقابل سپاهان، شاگردان امیر قلعه‌نویی برای حفظ فاصله 6 امتیازی خود با صدر جدول به برد در این دیدار محکوم هستند.

تیم میهمان پس از برد چهار-یک مقابل ذوب‌آهن راهی مشهد شده و امیدوار است بتواند عملکرد خود در دیدارهای خارج از خانه را تکرار کند. سیاه‌جامگان نیز پس از شکست در دیدار 6 امتیازی مقابل صبای قم به مصاف تراکتورسازی می‌رود تا با کسب 3 امتیاز این دیدار به رده‌های بالاتر جدول صعود کند.

محمد ایران پوریان، فرزاد حاتمی و لوسیانو ادینیو با به ثمر رساندن 6 گل، بهترین گل زنان تراکتورسازی تا پایان هفته بیست و یکم لیگ شانزدهم هستند. محمدابراهیمی نیز 5 بار برای تراکتورسازی گل زنی کرده است. عباس عسگری با به‌ثمر رساندن 3 گل بهترین گل زن سیاه‌جامگان محسوب می‌شود.

تراکتورسازی در صورت برد در دیدار امروز می‌تواند به کاهش اختلاف امتیازی ماشین‌سازی و سیاه‌جامگان نیز کمک کند. علی‌رغم رقابت تاریخی بین تراکتورسازی و ماشین‌سازی در فوتبال تبریز، هواداران دو تیم در دیدار امروز به دنبال برد تراکتورسازی هستند تا به‌نوعی ماشین‌سازی نیز بتواند خود را از قعر جدول جدا کند.

عملکرد تراکتورسازی و سیاه‌جامگان در 5 بازی اخیر

تراکتورسازی در 5 بازی اخیر خود 2 برد و 2 تساوی به همراه یک باخت تجربه کرده است. شاگردان قلعه‌نویی با کسب 8 امتیاز از 15 امتیاز ممکن در 5 بازی اخیر عملکرد ضعیفی نسبت به دیگر مدعیان قهرمانی لیگ شانزدهم داشته‌اند.

سیاه‌جامگان نیز در 5 بازی اخیر خود 3 تساوی و 2 باخت در کارنامه داشته است. این تیم پس از حضور خداداد عزیزی نیز متحول نشده و رفته‌رفته به قعر جدول لیگ برتر نزدیک‌تر می‌شود.

سرخ‌پوشان تبریزی در آخرین دیدار خود با نتیجه چهار-یک مقابل ذوب‌آهن به برتری رسیدند. سیاه‌جامگان نیز با نتیجه دو-یک از صبای قم شکست خورد.

4 امتیاز سهم تراکتور و سیاه‌جامگان در دیدارهای گذشته

تراکتورسازی و سیاه‌جامگان تاکنون 3 بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند. هر یک از دو تیم یک بار در دیدارهای گذشته برنده‌ شده‌اند و یک دیدار نیز با تساوی بدون گل به‌پایان رسیده است. تراکتورسازی و سیاه‌جامگان برای نخستین بار در تبریز به مصاف هم رفتند و درنهایت به‌تساوی بدون گل رضایت دادند.

در دیدار دوم تراکتورسازی و سیاه‌جامگان که در مشهد برگزار شد، تیم میزبان توانست با نتیجه دو-یک تراکتورسازی را شکست دهد. سومین دیدار دو تیم نیز به هفته هفتم فصل جاری و برد سه-صفر تراکتورسازی در تبریز باز می‌گردد. در این دیدار محمد ایران پوریان، فرزاد حاتمی و مهدی کیانی برای تراکتورسازی گل زنی کردند. محمدابراهیمی نیز با یک پاس گل و گرفتن یک ضربه پنالتی از مؤثرترین بازیکنان تراکتورسازی در این دیدار بود.

تراکتورسازی تاکنون 4 گل وارد دروازه سیاه‌جامگان کرده و 2 گل نیز از این تیم دریافت کرده است. محمد ایران پوریان 2 بار با پیراهن تراکتورسازی دروازه سیاه‌جامگان را بازکرده است. مهدی کیانی و فرزاد حاتمی نیز یک بار مقابل سیاه‌جامگان گل زنی کرده‌اند. حسین زامهران و میلاد نوری گل‌های سیاه‌جامگان مقابل تراکتورسازی را به ثمر رسانده‌اند.

عملکرد سیاه‌جامگان در دیدارهای خانگی

سیاه‌جامگان در 10 دیداری که به‌عنوان میزبان به میدان رفته، 2 برد، 5 تساوی و 3 باخت تجربه کرده است. این تیم دربازی‌های خانگی خود 12 گل دریافت و 10 گل نیز به ثمر رسانده است.

شاگردان خداداد عزیزی در 3 بازی اخیر خانگی خود شکست نخورده‌اند. سیاه‌جامگان در 3 بازی اخیر یک برد و 2 تساوی کسب کرده و امیدوار است در مقابل تراکتورسازی نیز نتیجه خوبی بگیرد.

عملکرد تراکتورسازی دربازی‌های خارج از خانه

تراکتورسازی به‌عنوان یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر، بهترین عملکرد را در دیدارهای خارج از خانه داشته است. شاگردان قلعه‌نویی تاکنون 10 بار به‌عنوان میهمان به میدان رفته‌اند و با کسب 23 امتیاز از این 10 دیدار در صدر جدول بازی‌های خارج از خانه قرار دارند.

تراکتورسازی تنها یک شکست خارج از خانه در کارنامه دارد. این تیم 7 برد و 2 تساوی نیز در دیدارهای خارج از خانه خود کسب کرده است. 12 گل زده و 5 گل خورده نیز عملکرد خط هجومی و دفاعی سرخ پوشان تبریزی در دیدارهای خارج از خانه بوده است.

دیدار تیم‌های سیاه‌جامگان و تراکتورسازی از ساعت 14:30 امروز در ورزشگاه ثامن مشهد آغاز می‌شود. قضاوت این دیدار بر عهده اشکان خورشیدی خواهد بود.