در حالی که تیم های دیگر گروه استقلال خوزستان برای قدرتمندتر ظاهر شدن باهم در خرج کردن رقابت می کنند، قهرمان ایران قصد دارد بدلیل مشکلات شدید مالی از مسابقات آسیایی انصراف بدهد.

مسئولان باشگاه و همچنین مسئولان استانی از ابتدای لیگ تاکنون هیچ تلاش با فایده ای برای آمدن پول نکرده اند و تنها استاندار به این تیم دو میلیارد و پانصد میلیون(١میلیارد و پانصد میلیون از استانداری و ١ میلیارد از شورای شهر) بعد از تلاش های مضاعف سرمربی و سرپرست یاری رسانده است که همه آن خرج های مقطعی را سر و سامان داده و مقداری اندک به بازیکنان رسیده است.

استقلال خوزستان فصل قبل قهرمان ایران شد و تا اواخر فصل قبل از زمان شکل گیری اش هیچگاه سابقه مشکل مالی نداشت و همیشه پرداختی های آن در زمان مدیرعامل بختیاری به موقع بود اما با راکدشدن گروه ملی و ناتوانی مسئولان بالادستی این تیم برای فراهم کردند پول، امسال یکی از ضعیف ترین تیم ها از نظر مالی را تشکیل داده اند. البته آبی ها با سرمربی جوان خود نتایج خوبی در لیگ گرفته اند و بی انگیزگی آفت این تیم شده است.

حال اگر پول و بودجه به این تیم نرسد و از مسابقات آسیایی کنار بکشند، ضربه جبران ناپذیری به سهمیه ایران در آسیا زده می شود.

وقتی که امتیازبندی ایران در آخرین اعلام ای اف سی را نگاهی بیندازیم، اهمین مسابقات آسیایی این فصل را بیش از پیش درک می کنیم و امید داریم تا وقت هست به داد این تیم برسند و استقلال خوزستان بتواند به عمان برود و از حیثیت فوتبال ایران و خوزستان دفاع کند.

خوشبختانه شاگردان پورموسوی در اولین قدم نبرد سختی ندارند و می توانند در بازی اسما خانگی، دست پر به اهواز بازگردند و برای بازی بعد آماده شوند که البته برای آن بازی هم بودجه نیاز است.