کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: حیف بود تیمی مانند استقلال در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا غایب باشد.

محمود فکری در خصوص پیروزی تیم استقلال مقابل السد در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا و صعود به مرحله گروهی این مسابقات،‌ گفت: صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اعتبار استقلال را حفظ کرد و حیف بود تیمی مثل استقلال در این مسابقات نباشد. امیدوارم این تیم بتواند در مرحله گروهی هم خوب ظاهر شود، چون استقلال توانایی صعود از گروه خود را دارد.

وی افزود: استقلال تیم بزرگی است و این اعتمادبه‌نفس در بازیکنانش به وجود می‌آید که بخواهند بزرگی کنند. هرچند اُفت و خیزهایی در این تیم دیده می‌شد که دلیل آن به درون تیم برمی‌گردد و نباید باعث شود تمرکز تیم به هم بخورد و منجر به اُفت آبی‌پوشان شود. امیدوارم این روند رو به جلوی استقلال ادامه داشته باشد.

کاپیتان پیشین استقلال با تشکر از هوادارانی که در دیدار استقلال - السد،‌ با وجود سرمای هوا به ورزشگاه آمدند و آبی‌پوشان را تشویق کردند، تصریح کرد: وقتی ورزشگاه پر از هوادار می‌شود، انگیزه بازیکنان بالا می‌رود. این تماشاگران نعمت بزرگی برای استقلال محسوب می‌شوند و استقلال به خاطر هوادارانش تبدیل به باشگاهی بزرگ شده است. این هواداران هستند که تیم را بزرگ می‌کنند.

فکری در مورد مصاف روز یکشنبه این تیم مقابل پرسپولیس، با بیان اینکه نتیجه دربی ربطی به شرایط دو تیم در جدول ندارد، خاطرنشان کرد: پرسپولیس در نیم‌فصل اول هم شکل و انسجام خوبی داشت و خوب بازی می‌کرد، اما نتوانست استقلال را ببرد. استقلال هم الان در حال سر و شکل گرفتن است و در چهار دیدار اخیر خود شکست نخورده است. ان‌شاءالله هر دو تیم بازی زیبایی به نمایش بگذارند و بازی جنجالی نشود. امیدوارم در نهایت همه بیننده‌ها از دیدن این مسابقه لذت ببرند.

وی در پاسخ به این پرسش که «نتیجه بازی استقلال - پرسپولیس را چه پیش‌بینی می‌کنید؟»، اظهار داشت: نمی‌شود پیش‌بینی کرد که چه اتفاقاتی در بازی می‌افتد،‌ اما چون ما استقلالی هستیم، دوست داریم استقلال حداقل بازنده این مسابقه نباشد.

سرمربی تیم دسته اولی نفت مسجدسلیمان در مورد تساوی یک - یک تیمش مقابل استقلال اهواز انتهای جدولی، با تمجید از عملکرد شاگردانش در این دیدار گفت: موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریف ایجاد کردیم. استقلال اهواز یکی از بهترین بازی‌های فصل خود را مقابل ما به نمایش گذاشت و با جان و دل بازی کرد. بازیکنان نفت کم کم دارند سر و شکل می‌گیرند و صحبت‌های کادر فنی را در زمین پیاده می‌کنند. من به این تیم بسیار امید دارم.

وی با گلایه از عملکرد داوران در دو مسابقه اخیر تیم نفت، اظهار داشت: کمیته داوران باید حساسیت بیشتری روی بحث داوری نشان دهد. ما در این دو بازی، اشتباهاتی دیدیم که اجازه نداد چهار امتیاز دیگر کسب کنیم. شاید تیمی با همین امتیازات، به لیگ دسته دوم سقوط کند یا با اشتباهات داوری به لیگ برتر صعود کند. از مسئولان کمیته داوران تقاضا دارم نظارت بیشتری روی عملکرد داوران داشته باشند و اشتباهات را به داوران گوشرد کنند. تیم ما که در منطقه سقوط قرار دارد، یک امتیاز هم برایش خیلی مهم است. ان‌شاءالله دیگر از این اشتباهات نبینیم و اشتباهات داوری به ضرر هیچ تیمی نباشد. زمانی که در نساجی بودم نیز اشتباهات داوری به ضرر ما بود. اگر اعتراضی هم کنیم، کمیته انضباطی ما را محروم می‌کند.

فکری با تشکر از حمایت مدیران نفت مسجدسلیمان از او و تیمش خاطرنشان کرد: دغدغه امسال ما این است که تیم در لیگ دسته اول بماند. روند رو به جلوی نفت در دو مسابقه اخیر خیلی خوب بود و امیدوارم امتیازات بیشتری هم جمع کنیم. مدیران تیم از حالا به فکر ساختن تیمی قوی برای فصل بعد هستند و تصمیمات خوبی هم اتخاذ می‌کنند. امکاناتی که برای تیم فراهم می‌کنند و نیز پشتیبانی مدیران باشگاه نفت مسجدسلیمان، نشان‌دهنده مدیریت درست آنهاست. هر چند تیم ما در برخی پست‌ها نواقصی دارد، اما با همین بازیکنان می‌توانیم نتایج بهتری کسب کنیم و ضعف‌ها را برطرف کنیم.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در خصوص مصاف روز دوشنبه تیمش در خانه پارس جنوبی جم گفت: تیم پارس جنوبی، امکانات، بازیکنان و مربی بسیار خوبی دارد و در این فصل نتایج خوبی کسب کرده است. این تیم یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر است، اما تلاش می‌کنیم که این تیم را شکست دهیم.