رئالی هایی که به برنابئو می روند به سختگیر بودن معروف هستند. آنها کم کاری از هیچ ستاره ای را بر نمی تابند و در صورت تکرار، سوت های اعتراضی خود را نصیب آن بازیکن می کنند.

در تاریخ رئال، حتی ستاره هایی چون دی استفانو، زیدان، رائول و رونالدوی برزیلی نیز مورد اعتراض قرار گرفته اند. کریستیانو هم با وجود ثبت رکوردهای خیره کننده در رئال و تمام خدماتی که در 8 سال گذشته به رئال کرده، هر از چند گاهی در برنابئو هو می شود. برای مثال در دو بازی خانگی اخیر رئال این اتفاق تکرار شده است.

تدبیر به موقع پرز برای آرام کردن رونالدو

در بازی برابر سوسیداد که رئال مادرید 3-0 پیروز شد، کریستیانو در واکنش به سوت ها، عکس العمل ناشایستی از خود نشان داد و بازی را نیز با دلخوری به پایان برد. او یک گل زد و یک پاس گل داد که در هیچکدام، شادی خود را با هواداران تقسیم نکرد.

به ادعای مارکا، فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید پس از پایان آن دیدار به رختکن رفته و با رونالدو به صورت ویژه صحبت کرده است. پرز به فوق ستاره پرتغالی دلداری داده و به وی اطمینان خاطر داده است که باشگاه تحت هر شرایطی حامی درجه اول اوست. رونالدو نیز پس از این صحبت چند دقیقه ای آرام تر شد و تقریبا اتفاقات حاشیه ای بازی را به دست فراموشی سپرد.