برانکو ایوانکوویچ بعد از تمرین امروز پرسپولیس در خصوص آخرین شرایط گفت: خوشحال و راضی هستیم. بعد از این سری از بردهایمان مملو از اعتماد به نفس هستیم. فاصله زیادی ایجاد کردیم اما اصلا فکر نمی کنیم همه چیز تمام شده است.

وی ادامه داد: برای دربی آماده می شویم. برنده دربی از قبل تعیین نمی شود. به هر حال دوست داریم با این نتایج لذت ببریم اما از طریق افزایش و تقویت کاری لذت می‌بریم.

برانکو در مورد حضور شهاب کرمی در پرسپولیس گفت‌: او بازیکن جدید ماست و قراردادش را امضا کرد و انتظار داریم تا پایان فصل به ما کمک کند، هرچند که او می‌توانست زودتر بیاید، اما به خاطر برخی مشکلات شخصی این موضوع به طول انجامید و از سوی دیگر ما برای جذب بازیکن بالای 23 سال محدودیت داریم.

وی درباره محرومیت کامیابی‌نیا در دربی و بازیکن جایگزین او گفت: کمال عالی است و کمبود او احساس می‌شود و قطعاً راه حل پیدا می‌کنیم، چون هر کسی که نیست باید بدون او کار پیش برود. من به کادرمان اعتماد دارم. ما دیروز یک دربی را به بهترین شکل بردیم و برای دربی جدید آماده می‌شویم.

سرمربی پرسپولیس در مورد دیدار استقلال و السد و حضور ژاوی در این دیدار، گفت: بازی جالبی خواهد بود و همه ما دوست داریم استقلال ببرد، چون این برد برای فوتبال ایران خیلی مهم است، اما از چهارشنبه دوباره با استقلال رقیب هستیم.

برانکو در مورد اینکه بنگر از حضور در تمرینات تراکتورسازی منع شده است، گفت: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و از شما می‌شنوم. من روی بازی تیم خودم متمرکز هستم و قلعه‌نویی هم روی تیم خودش تمرکزداشت، ضمن اینکه من حق ندارم در مورد تیم دیگران نظر بدهم.

وی در مورد تمرینات پیشرفته بدنساز این تیم گفت: ایشان جزئی از کادر فنی است و به این دلیل او را آوردیم تا تیم را در این بخش بالا بیاوریم. درواقع کار او و بدنسازی بخش لاینفک فوتبال است و ما نیز یک ستاد هستیم که هر روز برای بخش‌های مختلف کارمان تلاش می‌کنیم.

برانکو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای دربی بازی هجومی را به نمایش می‌گذارد یا دفاعی بازی می‌‌کند، گفت: در این چند روزه خواهید دید. فلسفه ما را می‌دانید. با کمال احترام به همه، دربی جایگاه خودش را دارد و برنده آن از قبل مشخص نیست. در این بازی همه تلاش می‌کنند برنده شوند.

وی در مورد اینکه اگر منصوریان مثل دربی رفت مقابل پرسپولیس یک بازی بسته را ارائه دهد، آیا پرسپولیس توانایی شکست این تیم را دارد، گفت: همه مربیان تفکرات خودشان را دارند و معمولاً وسیله هدف را توجیه می‌کند. ما هم خودمان را برای همه روش‌های بازی حریف آماده می‌کنیم. (در این لحظه مترجم برانکو گفت روش‌های بازی، دوباره ننویسید روش بازی ناجوانمردانه)

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه ایا این تیم توانایی تکرار پیروزی با 4 گل را در دربی دارد، گفت: ما هم مثل استقلال به برد در دربی فکر می‌کنیم، اما مهم نیست با چند گل. در مسابقات اتفاقات خاص می‌افتد، ولی چیزی که موجب خوشحالی بنده است، فضای پرنشاطی است که بر تمرینات حاکم است و در یک ترکیب جوانمردانه قرار می‌گیریم و من نیز دوست دارم جزئی از دربی باشیم.

وی در مورد اینکه پرسپولیس چقدر آسیایی شده است، گفت: می‌توانم بگویم پیشرفت‌مان از نظر کیفی طبیعی است و معیارهایمان نیز رشد کرده، علاوه بر اینکه می‌خواهیم در ایران قهرمان شویم در آسیا نیز جاه‌طلبی خوبی خواهیم داشت.

برانکو در پایان در مورد اینکه مدیرعامل قشقایی گفته بود در بین هواداران تراکتور می‌نشینم و پرسپولیس را جادو می‌کنم گفت: شاید روی فرم نبوده و آمادگی بدنی نداشته است.