علیرضا منصوریان سرمربی استقلال پس از اینکه با استفاده از بازیکنان جوان در دیدار برابر نفت آبادان برد بزرگی خارج از خانه کسب کرد، ترجیح داد تا برای اولین بار بی آنکه به ترکیب خود دست بزند بازیکنانی را برابر پیکان به میدان بفرستد که در دیدار قبل در زمین حضور داشتند تا استقلال پس از 19 هفته ثبات در ترکیب را تجربه کند.


منصوریان که در هفته ی گذشته در واکنش به تغییر ترکیب آبی ها گفته بود که برای او دست یافتن به ساختار مناسب مهم تر از ترکیب اصلی است و البته روز پنجشنبه در نشست خبری پیش از بازی اعلام کرد که با توجه به اطلاعات دریافتی از GPS و وضعیت بدنی بازیکنان ترکیب اصلی خود را انتخاب می کند، ترجیح داد تا این بار به ترکیب به برنده خود اعتماد کند.


استقلالی ها در این ترکیب تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه را در اختیار دارند و اگر مهدی رحمتی را از این تیم مستثنی کنیم که درون دروازه قرار دارد، 10 بازیکن استقلال در میانه میدان کمتر از 30 سال سن دارند. وریا غفوری و امید ابراهیمی با 29 سال سن مسن ترین بازیکن استقلال هستند و امید نورافکن و مجید حسینی با 19 و 20 سال سن جوان ترین بازیکنان این ترکیب به حساب می آیند.


استقلال در دیدار با نفت آبادان با این ترکیب توانست بهترین نمایش فصل را با ارائه یک بازی هدفمند و با ساختار ارائه کند و حالا منصوریان با اعتماد دوباره به این ترکیب نشان می دهد که تا اندازه بسیاری به ترکیب برنده ی استقلال دست پیدا کرده است.