سوشا مکانی در خصوص پیوستنش به تیم اسپرومسگودست گفت:‌ من به تیم اسپرومسگودست پیوستم و باید بگویم این تیم سال 20100 قهرمان لیگ نروژ شده است. این تیم جزو 44 تیم برتر نروژ است و باشگاه جدیدم جزو باشگاه‌های بزرگ کشور نروژ به‌حساب می‌آید.

وی ادامه داد: تیم اسپرومسگودست تیم بزرگ و با امکاناتی است که هواداران زیادی هم دارد. خوشحالم که با این تیم قرارداد بستم و فصل بعد زیرنظر مربی بزرگی کار خواهم کرد. در این تیم بازیکنان خوبی حضور دارند و امسال این تیم برای قهرمانی در لیگ نروژ بسته شده است. ما حتی این شانس را داریم که در یورو لیگ بازی کنیم و امیدوارم بتوانم در یورو لیگ هم بازی کنم.

دروازه‌بان اسبق تیم پرسپولیس در مورد اینکه علی دایی سرمربی تیم نفت هم قصد داشت از مکانی دراین تیم استفاده کند،‌ اما او به تیم دیگری در لیگ نروژ پیوسته تصریح کرد: باید از آقای دایی عذرخواهی کنم. من به او خیلی مدیون هستم و او کسی بود که من را به پرسپولیس آورد. آقای دایی در حق من مردانگی کرد و دوست داشتم بتوانم به او و تیمش کمک کنم تا پاسخ به محبت‌های او را بدهم. ایشان دین زیادی به گردن من دارد، اما گاهی شرایط به‌گونه‌ای اتفاق می‌افتد که همه چیز از دست من خارج است و تصمیم‌گیرنده در این زمینه من نبودم و حالا که این اتفاق افتاده، از یک طرف خوشحالم که توانستم به تیم خیلی خوبی بروم، اما از طرفی هم ناراحتم که نتوانستم دینی که به آقای علی دایی دارم،‌ ادا کنم. از او عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم در یک فرصت مناسب و در یک تیم دیگر بتوانم دینم را به او ادا کنم. دست آقای دایی را می‌بوسم چون برای من زحمات زیادی کشیده است. از صمیم قلب او را دوست دارم و امیدوارم روزی از شرمندگی‌اش دربیایم.

مکانی در پاسخ به این سؤال که شرایط قرارداد او با تیم اسپرومسگودست چگونه خواهد بود و از چه زمانی در تمرینات شرکت می‌کند، تصریح کرد: انتقال من به تیم اسپرومسگودست فعلاً یکساله است، اما اگر پیشنهادی از لیگ‌های آلمان یا سایر کشورها داشته باشم، می‌توانم تابستان از این تیم جدا شوم؛ چراکه از نظر زمانی شروع لیگ نروژ با بقیه کشورهای اروپایی فرق می‌کند. با این همه یک سال در تیم اسپرومسگودست هستم و باید در سه جام بازی کنم. همه تمرکز من روی تیم جدیدم است.

وی خاطرنشان کرد: از فردا کارم را با تیم جدیدم آغاز می‌کنم. درباره فصل بعد می‌توانم صحبت کنم که با تیم اسپرومسگودست قرارداد دارم اما بعد از آن چه خواهد شد، معلوم نیست. چیزی که فعلاً مدنظرم هست این است که بتوانم یک قدم بزرگ بردارم تا به موفقیت بیشتری برسم. خوشحالم که در این فرصت کم عملکرد خوبی در نروژ داشتم و درنهایت امیدوارم بتوانم به تیم ملی کشورم خدمت کنم.