مهرداد کفشگری درباره نیم‌فصل اول گفت: تیم ما خوب فوتبال بازی می‌کند اما در نتیجه‌گیری ناموفق است. ما در خیلی از بازی‌ها جلو افتادیم اما بی دقتی باعث شد نتوانیم سه امتیاز را به‌طور کامل کسب کنیم. در نیم‌فصل دوم باید مراقب باشیم تا بتوانیم امتیازهای لازم را کسب کنیم، چون خیلی زود دیر می‌شود.

وی ادامه داد: در نیم‌فصل دوم به‌قول معروف "دروازه‌ها کوچک می‌شوند" و تیم‌ها به سختی امتیاز از دست می‌دهند. بعضی تیم‌ها برای قهرمانی می‌جنگند، بعضی برای کسب سهمیه آسیا و تعدادی نیز برای نیفتادن رقابت می‌کنند. باید تلاش کنیم تا به‌راحتی امتیازها را از دست ندهیم و بتوانیم در پایان فصل نتیجه مطلوبی بگیریم.

کفشگری درباره پنالتی‌زن تیم پدیده و مصدومیتش در دیدار مقابل سیاه‌جامگان نیز گفت: در دیدار با سپاهان من پنالتی را زدم اما در اصل فرقی نمی‌کند. هرگاه آماده باشم من می‌زنم و هرگاه محسن یوسفی بتواند، او پشت ضربه پنالتی می‌ایستد. در بازی مقابل سیاه‌جامگان در کشاله‌ام کشیدگی پیدا کردم و مصدوم شدم. طبق گفته پزشک‌های تیم به دیدار مقابل نفت تهران نمی‌رسم اما برای دیدار با سایپا، پزشک‌های تیم باید نظر قطعی دهند.

بازیکن سابق پرسپولیس درباره پیشنهاد این تیم در نیم‌فصل نیز تصریح کرد: پیشنهاد پرسپولیس فقط در حد حرف بود و پیشنهاد رسمی به باشگاه پدیده ارسال نشد. من پرسپولیس را دوست دارم و علاقه دارم به تیم سابقم برگردم. سال گذشته هم از لحاظ مصدومیت و هم بخاطر برخی مسائل دیگر، نتوانستم عملکرد خوبی در پرسپولیس داشته باشم. دوست دارم برگردم تا هم بتوانم اتفاقات سال قبل را جبران کنم و هم بتوانم با این تیم به موفقیت برسم.