زیدان 4 ژانویه 2016 و در حالیکه رئال 18 بازی در لالیگای فصل گذشته انجام داده بود، به عنوان مربی جدید کهکشانی ها منصوب شد و کار خود را نیز با دو پیروزی پرگل 5 گله بر دپورتیوو و خیخون آغاز کرد.

زیدان فصل گذشته را با 12 برد متوالی به اتمام رساند و توانست فاصله 12 امتیازی رئال با بارسا را به یک کاهش دهد. او هرچند نتوانست مانع قهرمانی آبی اناری ها شود؛ ولی کار لوئیس انریکه و شاگردانش برای قهرمانی را بسیار دشوار ساخت.

رئال با زیزو در فصل جاری شرایط بسیار خوبی در لالیگا دارد و امروز اگر بر مالاگا پیروز شود، قهرمان زمستانه رقابت ها خواهد شد.

طبق آمار، رئال با مربیگری زیدان در 37 بازی لالیگا به میدان رفته که حاصل کارش 29 برد، 6 تساوی و تنها دو باخت به اتلتیکو و سویا بوده است. رئال 93 امتیاز اندوخته و اگر سه امتیاز امروز را هم بگیرد، 96 امتیازی خواهد شد. در همین مدت، بارسا 87 و اتلتیکو نیز 81 امتیاز از 38 بازی اندوخته اند. به عبارتی رئال در لالیگای ویژه زیدان، صدرنشین و قهرمان مطلق است و با 96 امتیاز(در صورت برد برابر مالاگا)، در 16 دور از 19 دوره اخیر لالیگا هم قهرمان می شد.

حال باید دید زیدان خارج از لالیگای خود، می تواند امسال رئال را پس از 5 سال به قهرمانی در فوتبال اسپانیا هدایت کند یا خیر. در حال حاضر رئال با یک بازی کمتر، یک امتیاز بیشتر از سویا دارد و صدرنشین است.