برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین پرسپولیس اظهار داشت:‌ تلاش می‌کنیم تا شرایط برای پرسپولیس آماده باشد و تا به چیزی که می‌خواهیم برسیم. مدیر باشگاه زحمت کشیده و با مشورت‌هایی که داشتیم کار را به اینجا رسانده‌ایم و تلاش می‌کنیم بهترین شرایط رقم بخورد.

برانکو ادامه داد: از شهرداری تشکر می‌کنم که این ورزشگاه را آماده کرد و همچنین از طاهری که این شرایط را فراهم آورد.

وی در مورد اینکه آیا پرسپولیس با این شرایط به اردوی خارجی نیاز دارد یا خیر،‌گفت: اگر توجه کنید ما اینجا اردو داشتیم و کل تابستان اینجا بودیم و بعد دوبی رفتیم چون اینجا خیلی سرد بود. زمانی که نمی‌شد روزی دو جلسه تمرین کنیم به دوبی رفتیم. اینجا فضایی است که بازیکنان می‌توانند استراحت کنند و روز به روز تلاش می‌کنیم که شرایط بهتر شود.

برانکو در مورد بازی دیروز پرسپولیس گفت: ابتدا مایل نیستم راجع به داوری صحبت کنم چون به داوران اعتماد دارم اما اشتباه داوری همیشه وجود دارد. درباره بازی هم طبیعی است که خیلی راضی هستم هم از نتیجه و هم از روشی که بازی کردیم و هم از اطمینانی که به بازیکنانم داشتم. انرژی زیادی گذاشتیم و مهم است که به هواداران زیبایی بازی را هم نشان دهیم. می‌دانستیم بازی‌های ما با فولاد همیشه سخت بوده و عملا از وقتی که ساسان انصاری به این تیم رفته فولاد در خانه شکست نداشته است.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: این بازی‌ سنگینی‌های خودش را دارد و طبیعی است که خوشحالیم که از تعقیب‌کننده اصلی یعنی تراکتورسازی فاصله گرفتیم اما هنوز نزدیک به هدف اصلی نشدیم و برد به این شکل باید با برد خانگی بازی بعدی همراه شود. هنوز 13 هفته باقی مانده و نتایج مختلف زیاد است اما باید شرایط کاری و نتایج درخشان را حفظ‌ کنیم.

وی افزود: از بازی تیمم راضی‌ام و بیشترین تبریک را به بازیکنانم می‌گویم که استحقاقش را دارند از هواداران نیز تشکر می‌کنم که در یک بازی بسیار داغ از تیم حمایت کردند.

برانکو در مورد شایعه مذاکره با شهباززاده به یک بازیکن عراقی گفت: نمی‌دانم با چه کسانی در تماس بوده‌اند و ما در این مدت صحبتی نکردیم اما اگر با بازیکنی صحبت کنیم تا کار تمام نشود آن را علنی نمی‌کنیم. الان فقط یک جای خالی در فهرست‌مان داریم.

وی گفت: دو بازیکن جدید یعنی نریمان جهان و رفیعی بازیکنان خوب هستند. از اول فصل آنها را زیر نظر داشتیم و منتظر بودیم وضعیت‌شان مشخص شود اما طبیعی است که به دنبال بازیکن در خط دفاع هستیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد بیانیه کی‌روش عنوان کرد: تمرکز من روی اردو، تیم، بازیکنان و باشگاه است. اصلا نمی‌خوانم بدانم که چه کسانی چه چیزهایی می‌گویند.

برانکو در مورد چهار هفته آینده که پرسپولیس رقابت سختی را دارد با وجود محرومیت‌ها برنامه‌تان چه چیزی خواهد بود، گفت: تدبیر من این است که بازی به بازی جلو می رویم. اصلا هم اهل حساب و کتاب و خساست نیستیم. در هر بازی با حداکثر توان به میدان می‌رویم. 13 هفته دیگر پیش رو داریم و اگر بخواهیم شول شویم کارمان سخت خواهد شد. ما هنوز به هدف‌مان نزدیک هم نشده‌ایم.

وی در مورد اینکه یحیی گل‌محمدی پرسپولیس را شانس اول قهرمانی دانسته عنوان کرد: از او تشکر می‌کنم. طبیعی است که ما از مسئولیت فرار نمی‌کنیم و دوست داریم گزینه قهرمانی باشیم و تیم ما را تقویت کند.

برانکو همچنین در مورد اینکه مایلی‌کهن گفته است شما نشاط را به تیم بازگردانده‌اید، گفت: از این ابراز نظرها در مورد خودم خوشحالم. یحیی بازیکن خود من بوده و در سه سال گذشته یکی از بهترین مربیان لیگ بوده است و تیمش را به مقام قهرمانی جام حذفی رساند. مایلی کهن هم عضو خانواده بزرگ پرسپولیس محسوب می‌شود و با تلاش خود کمک زیادی به فوتبال کرده است. برای من افتخار بزرگی است که آنها تعریف کنند.

سرمربی پرسپولیس در مورد دیدار با گسترش فولاد عنوان کرد: من قبلا هم گفتم که برنامه بازی‌ها متراکم است و فقط یک تمرین درست و حسابی در بین بازی‌ها می‌توانم انجام دهم. به هر حال این شرایط برای همه تیم‌ها یکسان است. سعی می‌کنیم خودمان را برای ادامه مسابقات آماده کنیم. گسترش فولاد بعد از اینکه خوب استارت نزد اما در قسمت دوم لیگ خوب کار کرده و می‌دانیم که چه بازی سختی در پیش داریم.

وی در مورد اینکه حریفان آسیایی پرسپولیس هم از شرایط تیم‌تان وحشت دارند، عنوان کرد: واضح است که آنها با دقت بسیار زیادی انتظار ما را می‌کشند. در حال حاضر خیلی سخت است که بازیکن خوب بخریم. قیمت فرق نمی‌کند اما بازیکن خوب تحت قرارداد است. به خاطر همین اعتماد زیادی به بازیکنان ایرانی خود داریم.

برانکو در پاسخ به این سوال که رضا چلنگر در تیم شما سمتی ندارد و چطور در سفرها همراهتان است، گفت:‌چلنگر عضوی از پرسپولیس است و معمولا برای ما مهمان است. اگر هم نیاز باشد به ما کمک می‌کند.