لیونل مسی در مصاحبه ای با مجله مربیگری از روزهای ابتدایی در بارسلونا، انگیزهای شخصی، تصمیم به بازگشت به تیم ملی بعد از خداحافظی، خط حمله آتشین بارسا، کریستیانو رونالدو و بسیاری از مسائل دیگر صحبت کرده است.

مسی همچنین اعتراف کرد که با ارسال ایمیلی به سران بارسا به آنها گفته که تا هر وقت که آنها بخواهند در بارسلونا باقی خواهد ماند.

دوران جوانی: "در آن مقطع مارادونا را خیلی تحسین می کردم و او برای من الهام بخش بود. همچنین زمانی که سن من بالاتر رفت از بازی پابلو آیمار نیز بسیار لذت می بردم".

حمایت از او در روزهای ابتدایی حضور در بارسا: "ترک کردن آرژانتین در ابتدا برای من بسیار دشوار بود اما در لاماسیا با سسک فابرگاس به دوستانی صمیمی تبدیل شدیم که این رفاقت همچنان ادامه دارد".

مسی: احترام متقابلی بین من و رونالدو حاکم است

تاثیرگذارترین سرمربی: "بدون شک از تمام سرمربیانی که زیر نظر آنها فعالیت داشته ام نکاتی را آموخته ام اما زمانی که به گذشته نگاه می کنم، می بینم که فرانک رایکارد اولین کسی بود که به من شانس بازی کردن در تیم اصلی داد و همه چیز زیر نظر او کلید خورد".

مسی: احترام متقابلی بین من و رونالدو حاکم است

بزرگ ترین چالش: "زمانی که خردسال بودم به تزریق داروهایی برای رشد کردن نیاز داشتم و بارسلونا پذیرفت که هزینه آن را تقبل کند. زمانی که 13 ساله بودم، خانواده من تصمیم گرفتند به اسپانیا مهاجرت کنند و جدا شن از خانه و دوستان دوران کودکی بزرگ ترین چالش همه عمر من بود".

انگیزه های پیش رو: "کسب قهرمانی ها متوالی با تیم ملی و بارسلونا انگیزه اصلی برای اشتیاق در رابطه با موفقیت های پیش رو است. حالا برای مرور کردن اتفاقات دوران حرفه ای زمان مناسبی نیست و زمانی که بازنشسته شدم گذشته را مرور خواهم کرد".

هماهنگی با نیمار و سوارز: "نکته اول این است که ما برای آنچه در زمین مسابقه رخ می دهد در تمرینات بسیار تلاش می کنیم. رابطه بین ما بسیار طبیعی است و دوستی ما کمک زیادی به عملکرد این مثلث در زمین مسابقه می کند".

مسی: احترام متقابلی بین من و رونالدو حاکم است

بازی کردن در لیگ برتر جزیره: "بارها تکرار کرده ام که بارسلونا به من همه چیز داده است و تا زمانی که آنها بخواهند من در این تیم بازی خواهم کرد".

شرایط لیگ برتر در سال جاری: "همانطور که سال گذشته نیز شاهد بودیم، رقابت شدیدی در لیگ برتر حکمفرما است و پیش بینی بسیار دشوار است اما من اطمینان دارم که گواردیولا بالاخره آنجا نیز موفق خواهد شد".

مسی: احترام متقابلی بین من و رونالدو حاکم است

بهترین رقیب بریتانیایی تا به امروز: "در سالهای اخیر ما با رقبای انگلیسی زیادی در لیگ قهرمانان مواجه شده ایم که همگی از کیفیت بالایی برخوردار بودند اما من احترام ویژه ای برای وین رونی قائل هستم. او سالهای سال در بالاترین سطح بازی کرد و از بازیکنان خاص و مهم این نسل به شمار می آید".

بازگشت به تیم ملی آرژانتین: "بعد از شکست در فینال زمان مناسبی برای فکر کردن داشتم و بعد از مشورت با مردم احساس کردم که بازگشت به تیم ملی تصمیم مناسبی است. من هنوز رویاهای بزرگی برای قهرمانی با آلبی سلسلته دارم".

گل مورد علاقه من: "گلی که انتخاب می کنم نه به خاطر زیبایی، بلکه به علت اهمیت آن است. گل دوم در فینال لیگ قهرمانان 2009 برابر من یونایند باعث شد تا بازی به سود ما به اتمام برسد".

مسی: احترام متقابلی بین من و رونالدو حاکم است

کدام یک را انتخاب می کنید؛ گل زیبا یا گل مهم در یک فینال؟ "بدون شک گل تاثیرگذار، به ثمر رساندن گل زیبا بدون قهرمانی چه اهمیتی دارد".

مهم ترین قهرمانی تا به امروز: "ما در بارسلونا فاتح همه چیز شده ایم و همیشه در ابتدای فصل این انتظار از ما وجود دارد که در پایان فاتح همه جام ها شویم. ما نیز سعی می کنیم تا هیچ جامی را به دیگری اولویت ندهیم".

کریستیانو رونالدو: "احترام متقابلی بین ما حاکم است. از نظر من او بازیکن بزرگی است که دستاوردهای زیادی در دنیای فوتبال داشته و علت آن این است که او دقیقا همان چیزی است که می بینید".

مسی: احترام متقابلی بین من و رونالدو حاکم است

مهم ترین درس زندگی: "از باختن متنفرم و شکست تنها چند ساعت بعد از یک مسابقه من را آزار نمی دهد. از این احساس برای ارائه دادن هر آن چیزی که برای پیروز شدن لازم است استفاده می کنم".