مجید جلالی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر گسترش فولاد تبریز گفت: به یک شناخت خیلی بهتر از قبل رسیده‌ایم. تمام مجموعه ما تلاش می‌کنند تا به موفقیت برسیم. بازیکنان ما با شوق خیلی زیادی تلاش می‌کنند و ما می‌توانیم نیم فصل دوم به مراتب بهتر باشیم. تلاش می کنیم تا بتوانیم با عملکرد خوبمان به هدف هایمان برسیم. ما کلا فقط دو روز تمرین را تعطیل کردیم و خودمان را آماده برای یک بازی خوب برابر گسترش فولاد کرده‌ایم.

او درباره غایبان تیمش در این بازی گفت: ماهان رحمانی از این بازی محروم است و مهدی شیری هم مصدوم است. باقی بازیکنانم تلاش می‌کنند تا بازی خوبی را ارائه دهند.

وی درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: ما یک مدافع خارجی داشتیم که او را آزاد کردیم. آرش برهانی هم با درخواست خودش به همراه حسین زاده جدا شده‌اند. 9 بازیکن از تیم‌های پایه خود ظرف هفته آینده به تیم اصلی می‌آیند که همه آنها زیر 19 سال هستند. تا آنجایی که بتوانیم از آنها استفاده هم می کنیم.

سرمربی پیکان درباره شانس آسیایی شدن تیمش گفت: هدف ما این بود که در لیگ بمانیم. اگر تا هفته 20 بتوانیم به امتیاز 35 برسیم، شاید بتوانیم به هدف‌های بعدی فکر کنیم.

او درباره آرش برهانی گفت: ما خیلی راحت باهم کنار آمدیم. او دو بازی برای ما به میدان رفت و در بازی دوم مصدوم شد و یک ماه و نیم بیرون بود. او 10 کیلو در این مدت اضافه وزن داشت و تلاش کرد وزنش را پایین بیاورد. در این وضعیت قوای بدنی‌اش کم شد. او آنقدر اراده دارد که بتواند خودش را ترمیم کند و به فوتبال بازگردد. خودش گفت نیاز دارد جایی باشد که بازی کند و از ما خواست که برود. اینکه باشگاهی او را می‌خواهد یا نه را نمی‌دانم و یکی دو روز است که نمی‌توانم با او تماسی داشته باشم.

جلالی درباره انتخابات کانون مربیان فوتبال ایران گفت: حدود 14 سال پیش این کانون شکل گرفت و سازمان‌دهی شد. الان حدود 23 استان انتخاب مربیان آن استان انجام شده است. به لحاظ تشکیلاتی کار پیش رفته است. من از یکسال پیش به آنها گفته بودم که نمی توانم دیگر حضور داشته باشم. همین که این کانون الان وجود دارد و هویت دارد خیلی خوب است. مطمئنم که ذوالفقارنسب به همراه سایر دوستان می توانند خیلی کارهای بزرگی بکنند.

وی درباره مباحث اخیر پیرامون کی‌روش، گفت:به هر دلیلی فضای فعلی جامعه ما، فضای جنجال و خبرسازی را دوست دارد. اگر دید منطقی داشته باشیم برخی از این موضوعات حتی می‌توانند مخرب هم نباشند. باید تلاش کنیم تا فضای فوتبال ایران منطقی‌تر شود. شاید هر دو طرف از ما ناراحت شوند ولی نمی‌توانیم حق را به یک طرف بدهیم و اگر به کسی حق دهیم، شاید دیگران هم ترغیب شوند تا وارد این حوزه شوند. به نظرم بهترین کسی که می‌تواند این مشکل میان برانکو و کی‌روش را حل کند، خود این دو عزیز هستند. آنها از مربیان بزرگ محسوب می‌شوند و بهتر است خودشان این مسئله را حل کنند.