این وزیر فوتبال را دوست دارد. صحبت از هزینه های میلیارد در فوتبال و اینکه فوتبال را فساد برداشته نمی کند. سفر به بوشهر که می کند به دیدار پیشکسوت قدیمی می رود. صحبت از شاهین شهرداری بوشهر و ایرانجوان می کند و می گوید پارس جنوبی جم هم نماینده شماست و اگر به لیگ برتر صعود کند مایه مباهات همه شما خواهد بود.


دردفتر خود پذیرای اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال می شود و می گوید جلسه اتان را بیارید دفتر من. بر میزبانی جام ملت های 2023 تاکید می کند و صحبت از حق پخش می کند. اینکه باید با سازمان صدا و سیما در سایه آرامش صحبت کنیم و راهکاری برای دریافت حق پخش پیدا کنیم.


با یک باخت صحبت از تغییر سرمربی و مدیر عامل نمی کند و بالعکس مدیر عامل و سرمربی را به دفتر فرا می خواهد و به عضو هیات مدیره متذکر می شود حمله به سرمربی در رسانه ها خلاف اصول مدیریتی است. جای این حرف ها در جلسه هیات مدیره است نه رسانه ها.


دوست داشتن فوتبال خوب است. از سوی وزیر ورزش و جوانان خوب تر.


علاقه مردم به فوتبال با ولوم بالا نرفته که با ولوم پایین بیاید. این حسی است که همه مردم نسبت به فوتبال دارند. نه فقط ایران. مردم همه دنیا. فوتبال دوست داشتنی ترین رشته ورزشی است. تکرار مکرارت است که اذعان کنیم فوتبال صنعت شده و سهام باشگاه ها در بازار بورس ارزشمند است و ...


فوتبال از زدن خسته شده. نایی دیگر برای ضربه خوردن ندارد. به خصوص از سوی آنهایی که نان فوتبال را می برند و در خلوت می خوردند و در ظاهر از ناپاکی آن حرف می زنند. تا حضور خویش را توجیه کنند و در مقام کد خدا باقی بمانند.


در کمی آن طرف تر، آن قدر به فوتبال بهاء داده اند که فوتبال دست گیر است. منجر به کاهش ناهنجاری های اجتماعی شده، غرور ملی را برمی انگیزد. بهانه ای شده برای اجتماع های باشکوه و تفریحی. اما اینجا فوتبال مسبب تنش است و عامل ناهنجاری ها. بهانه ای است برای مبارزه با فساد. این ها هم دلیلش ضربه هایی است که به فوتبال زده ایم و می خواهیم نان را در خلوت بخوریم.


خوشحالیم که این وزیر فوتبال را دوست دارد. می خواهد به فوتبال بهاء دهد. می خواهد استادیوم ها پر شود از جوانان. می خواهد باشگاه ها حق پخش بگیرند و دست نیاز دراز نکنند و می خواهد ایران میزبان جام ملت ها شود.