هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور موسوم به جام خلیج‌فارس روز پنجشنبه با برگزاری 4 دیدار آغاز می‌شود و جمعه نیز با انجام 4 دیدار دیگر به اتمام می‌رسد که در یکی از این دیدارها تیم گسترش فولاد در خانه میزبان سپاهان اصفهان است.

این دیدار که از ساعت 14:15 روز پنجشنبه در استادیوم اختصاصی تیم گسترش فولاد آغاز می‌شود، مصاف تیم‌های سیزدهم و هفتم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر است.

سوغات یک امتیازی گسترش فولاد از تهران

گسترش فولادی‌ها که در حال حاضر با 10 امتیاز در رده سیزدهم جدول رده‌بندی جا خوش کرده‌اند هفته گذشته یک تساوی روحیه‌بخش به دست آوردند. آنان از یک باخت 2 بر صفر مقابل استقلال، تساوی 2 بر 2 رقم زدند و از استادیوم آزادی تهران، یک امتیاز با ارزش را با خود به سوغات آوردند.

شاگردان فراز کمالوند با پیروزی در این مسابقه می‌توانند شمار امتیازات خود را به عدد 13 برسانند و حتی تا رده دهم جدول رده‌بندی نیز بالا بیایند. پیروزی مقابل سپاهان، تا حد زیادی می‌تواند گسترش فولاد را از منطقه خطر هم دور بکند و آنان را از قعر جدول جدا سازد.

ویسی پس از عمل جراحی

در سوی مقابل اما سپاهانی‌ها با روحیه چندان بالایی به تبریز سفر نمی‌کنند. آنان نیز همانند گسترش فولاد در 2 دیدار گذشته خود بردی نداشتند و از 6 امتیاز ممکن، فقط 2 امتیاز گرفته‌اند.

علاوه بر نتایج نه چندان خوب سپاهان در 2 هفته گذشته، بیماری عبدالله ویسی سرمربی این تیم در روزهای گذشته است. ویسی که تا چند ساعت مانده به سفر کاروان سپاهان به تبریز حضور یا عدم حضورش در کنار زرد پوشان اصفهانی مشخص نبود بالاخره به تبریز آمد.

ویسی که چندی پیش به دلیل عارضه سنگ کلیه در بیمارستان بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود در هفته گذشته حضور چندانی هم در تمرینات سپاهان نداشت.

غیبت خلیل‌زاده و کولیبالی اصلی‌ترین دغدغه سپاهان

یکی دیگر از مسائلی که کار سپاهان را برای رویارویی با گسترش فولاد سخت می‌کند محرومیت موسی کولیبالی و شجاع خلیل‌زاده است. 2 مدافع میانی سپاهان مقابل گسترش فولاد محروم هستند و نمی‌توانند تیمشان را در این دیدار همراهی بکنند.

محرومیت خلیل‌زاده و کولیبالی شاید اصلی‌ترین دغدغه و چالش سرمربی تیم سپاهان در دیدار مقابل گسترش فولاد باشد.

2 مدافع میانی اصلی تیم سپاهان این تیم را در سفر به تبریز همراهی نمی‌کنند و باید دید که عبدالله ویسی چه تدبیری برای پوشاندن این خلع در ترکیب تیمش خواهد داشت.

کمالوند دروازه‌بان اصلی‌اش را در اختیار ندارد

در سوی مقابل نیز گسترش فولاد همانند سپاهان با یک مشکل بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند فرناندو دخسوس دروازه‌بان برزیلی تیم گسترش فولاد که در دیدار مقابل استقلال با کارت قرمز داور جریمه و از زمین مسابقه اخراج شد در دیدار مقابل سپاهان قادر به همراهی آبی پوشان تبریزی نخواهد بود.

فراز کمالوند در این دیدار مجبور است که به دیگر دروازه‌بان خود اعتماد کرده و او را در درون دروازه تیمش قرار دهد.

گزارش از امیر ملک‌زاده