یورگن کلوپ انتظار دارد که تیمش در هفته‌های آینده با تیم‌هایی روبه‌رو شود که فرو رفتن در لاک دفاعی را به بازی باز و هجومی ترجیح می‌دهند.

سرمربی آلمانی لیورپول که تیمش این هفته ساندرلند را در آنفیلد با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و تعداد بازی‌های بدون شکستش در تمامی رقابت‌ها را به 14 رساند، به خبرنگاران گفت: شک ندارم که تیمم برای بازی جلوی اتوبوس‌های پارک شده آماده است. همه ما یک‌سری توانایی‌ها داریم اما صبور بودن هم شرط موفقیت است. اگر شما گل اول را در دقایق ابتدایی بازی بزنید، گل‌های دوم و سوم و چهارم هم از راه می‌رسند. زدن یک گل زودهنگام بازی را باز می‌کند، اما همه چیز به زمان گل اولی که می‌زنید، بستگی دارد. هرچه بیشتر برای زدن این گل زمان بگذارید، فشار روانی که روی شما می‌آید بیشتر می‌شود و در این شرایط خیلی مهم است که روحیه‌تان را نبازید، چون ما باید به شرایطی این چنینی عادت کنیم.

کلوپ ادامه داد: فصل گذشته بازی‌های ما متفاوت بود و تیم‌های کمی جلوی لیورپول دفاعی بازی می‌کردند. این فصل اما چون قوی‌تر شده‌ایم، باید با بازی‌هایی دفاعی حریفان‌مان کنار بیاییم. در مورد سایر تیم‌ها هم همین است. آیا فکر می‌کنید تیم‌ها مقابل آرسنال راحت و باز بازی می‌کنند و با خودشان می‌گویند آرسنال که تیمی نیست؟ آیا فکر می‌کنید که آنها مقابل منچسترسیتی، تاتنهام یا دیگر تیم‌های بزرگ لیگ، پرس کردن را از خط حمله شروع می کنند؟ با این حال دو چیز می‌تواند به موفق شدن ما کمک کند. ما اول باید بدانیم که برنامه بازی حریف چیست و دوم اینکه چطور باید با آن مقابله کرد. ما روی توانایی بازیکنان‌مان حساب می‌کنیم. همه چیز به خودمان بستگی دارد که چگونه موقعیت‌سازی کنیم.

شاگردان کلوپ فرداشب (سه‌شنبه) از ساعت 23:15 به وقت تهران، در مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه انگلیس میزبان لیدزیونایتد خواهند بود.