روز شنبه 29 آبان ماه و از ساعت 16 به وقت تهران، منچستریونایتد و آرسنال که رقیبان دیرینه فوتبال انگلیس موسوم به لیگ جزیره هستند در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف هم می روند تا دیداری حساس و تماشایی را برای فوتبال دوستان به نمایش بگذارند.
روابط تیره «خوزه مورینیو» و «آرسن ونگر» سرمربیان منچستر و آرسنال در کنار رقابت همیشگی این دو تیم می تواند دیدار عصر شنبه را به یکی از زیباترین بازی های فصل اروپا تبدیل کند.
آرسنال هم اکنون با 24 امتیاز در رتبه سوم جدول رده بندی لیگ جزیره قرار دارد و منچستریونایتد 18 امتیازی است.
شیاطین سرخ اولدترافورد که با هدایت مورینیو در فصل نقال و انتقالات هزینه های هنگفتی را انجام داده اند، تنها می توانند با برتری مقابل آرسنال همچنان برای موفقیت در فصل جاری امیدوار باشند.
در همین روز، لیورپول که با عملکردی تحسین برانگیز صدرنشین لیگ برتر است، میهمان ساوتهمپتون خواهد بود.
در دیگر کشور فوتبال خیز اروپا، در لالیگای اسپانیا، شهرآورد بزرگ مادرید از ساعت 23 و 15 دقیقه به میزبانی اتلتیکو و در ورزشگاه «ویسنته کالدرون» برگزار خواهد شد.
شاگردان «دیه گو سیمئونه» هم اکنون با 21 امتیاز در رتبه چهارم جدول رده بندی لیگ باشگاه های اسپانیا قرار دارند و برای حفظ شانس قهرمانی خود باید برابر رئال مادرید 27 امتیازی و صدرنشین به برتری دست یابند.
رقابت این دو تیم همشهری در سه سال اخیر در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا به اوج رسیده است.اتلتیکو در لیگ اسپانیا آمار بسیار خوبی در سال های اخیر مقابل کهکشانی ها داشته و بارها ستارگان این تیم متمول را شکست داده است، اما در لیگ قهرمانان اروپا شرایط رئال مادرید بسیار بهتر بوده است.
در همین روز، بارسلونا رده دومی میزبان مالالگا خواهد بود و فرصت مناسبی برای نزدیک شدن به رئال دارد.
در بوندسلیگای آلمان، بایرن مونیخ و بورسیادورتموند رقبای همیشگی این لیگ معتبر از ساعت 21 شنبه به وقت تهران در ورزشگاه «سیگنال ایدونا پارک» به مصاف هم می روند.
بایرن مونیخ قهرمان سال اهای اخیر آلمان هم اکنون 24 امتیازی و صدرنشین است و دورتموند نیز 18 امتیاز اندوخته دارد.
دورتموند که به زنبورهای زرد شهرت دارد باید برای نزدیک شدن به باواریایی ها در دیدار شنبه شب با سه امتیاز زمین را ترک کند.
همچنین از ساعت 23 و 15 دقیقه یکشنبه شب، آث میلان و اینترمیلان یکی از قدیمی ترین شهرآوردهای فوتبال اروپا را در ورزشگاه «سن سیرو» برگزار می کنند.
هرچند این دو تیم بزرگ شهر میلان و فوتبال ایتالیا دیگر قدرت سال های گذشته را ندارند، اما رقابت آنان همواره جذاب و تماشایی است.
این دیدار در حالی از هفته سیزدهم سری آ ایتالیا برگزار می شود که آث میلان 25 امتیازی است و اینتر تنها 17 امتیاز دارد.