اکبر محمدی درباره شرایط تیم ملی کشورمان مقابل سوریه گفت: تیم ملی کشورمان وضعیت خوبی در جدول گروهش دارد که این شرایط در ادوار گذشته انتخابی جام جهانی بی‌سابقه بوده است. این موضوع روحیه مضاعفی به بازیکنان می‌دهد که در ادامه رقابت‌ها به کمکشان می‌آید.

او ادامه داد: تیم فوتبال سوریه با وجود امتیازت کمی که کسب کرده است به هیچ وجه حریف آسانی برای ما نیست. این تیم به همان سبکی که ما مقابل تیم‌های بزرگ بازی می‌کنیم برابر ما قرار می‌گیرد. به این شکل که توپ را به ما داده و فضا را از ما می‌گیرد. برای همین لازم است ما در این دیدار متفاوت از دیدارهای گذشته بازی کنیم و به نوعی وقت آن رسیده است که از پلن B کی‌روش رونمایی شود.

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به بازیکنان محروم و مصدوم تیم ملی گفت: نفرات مهمی را در اختیار نداریم ولی جانشینان خوبی برایشان وجود دارد. بیرانوند با وجود اینکه مهره کلیدی تیم ملی ما محسوب می‌شود ولی دروازه‌بان‌های دیگر تیم ملی فاصله زیادی با او ندارند. احسان حاج‌صفی هم برای اولین بار توسط کی‌روش در مرکز زمین به بازی گرفته شد که عملکرد مثبتی داشت و در حال حاضر می‌توانیم در آن پست از امید ابراهیمی استفاده کنیم. در غیاب سردار آزمون هم نزدیک‌ترین بازیکن به او مهدی طارمی است که به نظر من می‌تواند به نوک حمله برود.

محمدی در پایان گفت: با پیروزی برابر سوریه می‌توانیم خودمان را از رقبا جدا کرده به و نوعی تا 70 درصد راه صعود به جام جهانی را طی کنیم. امیدوارم در پایان 3 امتیاز این دیدار مهم به تیم ما برسد.