سروش رفیعی بدون تردید خبرساز ترین بازیکن این روزهای فوتبال ایران است. هافبک کنونی تراکتورسازی که سربازی اش در این تیم به پایان رسیده و نیم فصل رقابت های لیگ برتر دیگر قراردادی با تیم تبریزی ندارد. تا قبل از اینکه باشگاه فولاد خوزستان ادعا کند رفیعی با این تیم قرارداد دارد، اکثر باشگاه های بزرگ مانند پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی خواهان رفیعی بودند اما با صحبت هایی که دیروز مدیرعامل باشگاه فولاد انجام داد، فعلا مشتریان رفیعی سکوت کرده اند. سروش رفیعی که در گذشته اعلام کرده اولویتش ادامه فوتبال در خارج از ایران است، روزهای سختی را می گذراند. او هیچ اظهارنظری در این باره انجام نمی دهد ولی مشتریان زیادی برای خودش می بیند.

در این باره مسئولان فولاد خوزستان ادعا دارند رفیعی قبل از رفتن به خدمت سربازی قرارداد 3 ساله ای را با باشگاه امضا کرده که البته این قرارداد هنوز در هیات فوتبال ثبت نشده است. سروش اما می گوید این قرارداد چون ثبت نشده فاقد اعتبار است. هرچند که با اعلام طالقانی، رییس هیات فوتبال خوزستان، رفیعی نیم فصل قرارداد ثبت شده نیز با فولاد دارد که باید برای این تیم به میدان برود.

ابهام اصلی درباره وضعیت این بازیکن ثبت نشدن قرارداد 3 ساله ای است که مدیرعامل فولاد درباره اش صحبت می کند. هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی اما ثبت نشدن قرارداد را دلیل بر اعتبار نداشتن آن نمی داند: «اعتبار قراردادی که بین بازیکنان و باشگاه امضا می‌شود منوط به ثبت در هیأت فوتبال نیست بلکه به محض امضای قرارداد این توافق اعتبار قانونی پیدا می‌کند.» رفیعی که چنین قراردادی را قبول ندارد، به کمیته انضباطی شکایت کرده و قرار است امروز جلسه رسیدگی به وضعیت رفیعی برگزار شود. البته احتمال دارد رای این پرونده امروز صادر نشود.

با وجود شرایط موجود، در صورتی که قرار بر بازگشت سروش رفیعی به فولاد باشد، شاید این بازیکن دچار مشکلاتی شود. او حالا امیدوار است بعد از خدمت سربازی اش بتواند با انگیزه بیشتر در تیم های قدرتمندتری به میدان برود و شاید بازگشت به فولاد او را در رسیدن به آینده ای درخشان تر ناکام بگذارد.