استقلال با گذشت 10 هفته از آغاز لیگ برتر بارها تعدادی از بازیکنانش را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشته است و شاید این موضوع کادرفنی این تیم را برای بازی های لیگ برتر بارها با مشکل روبرو کرده است. دراین که مصدومیت جزیی از فوتبال است و اجتنابی از آن وجود ندارد شکی وجود ندارد اما چیزی که در مورد استقلال واضح است این است که تعداد مصدومان این تیم در پایان هفته دهم لیگ شانزدهم بسیار بالاتر از استاندارد لیگ برتر است. به عنوان مثال در پرسپولیس در پایان هفته دهم لیگ برتر تنها وحید امیری و بیرانوند با مصدومیت های طولانی مدت روبرو شده اند در حالی که این آمار در استقلال بسیار بالاتر است.


مصدومیت های طولانی مدت بازیکنان استقلال به جز اتفاق های طبیعی فوتبال می تواند به عدم زندگی حرفه ای بازیکنان، بدنسازی غیر اصولی و شاید فشار بیش از حد در تمرینات ربط داشه باشد که باعث می شود تعداد مصدومان این تیم بسیار بیشتر از حد استاندارد باشد.


وریا غفوری
وریا غفوری که سابقه مصدومیت طولانی مدت را داشته است، پیش از بازی با فولاد در هفته دهم لیگ برتر مصدوم شد و از آن به بعد هرگز شرایط خوبی را تجربه نکرد. او بعد از بازگشت از اردوی تیم ملی متوجه شد که باید زانویش را عمل کند و به گفته پزشکان استقلال باید بین 6 تا 8 هفته خانه نشین بشود. شاید اگر این بازیکن از بعد از بازی با فولاد به مداوای پای مصدومش می پرداخت هرگز مصدومیتش تا این حد طولانی نمی شد.

گزارش ویژه: چرا استقلال اینقدر مصدوم دارد؟


خسرو حیدری
مصدومیت خسرو حیدری چیز چندان جدیدی نیست چرا که او در این سال ها بارها هفته های زیادی را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده است. حیدری در بازی با سیاه جامگان در هفته هشتم لیگ برتر مصدوم شد و در همان نیمه اول از زمین بازی تعویض شد. اصرار این بازیکن برای بازی کردن برابر سایپا باعث شد که مصدومیتش تشدید بشود و او چند هفته ای شرایط بازی کردن را نداشت و در این بین بازی با فولاد و مس کرمان را هم از دست داد.

گزارش ویژه: چرا استقلال اینقدر مصدوم دارد؟


محسن کریمی
کریمی در هفته اول لیگ برتر در بازی با نفت تهران تنها چند دقیقه بعد از ورود به زمین مصدوم شد و تا بازی با سایپا در هفته نهم لیگ برتر نتوانست شرایط خوب خود را پیدا کند. در این که این بازیکن به دلیل شرایط ضعیف جسمانی همیشه در معرض مصدومیت است شکی وجود ندارد اما به هرحال می تواند با تمرینات اختصاصی ضریب خطر آسیب دیدگی این بازیکن را پایین آورد.

گزارش ویژه: چرا استقلال اینقدر مصدوم دارد؟


علی قربانی
علی قربانی هم در بازی با ملوان نوین در جام حذفی مصدوم شد و بازی با سیاه جامگان را از دست داد. این بازیکن در بازی با سایپا هم با توجه به ناآماده بودن در دقایق پایانی به زمین بازی آمد. این بازیکن هم یکی از مصدومان استقلال بود که چند هفته ای عدم حضورش کادرفنی این تیم را دچار مشکل کرده بود.

گزارش ویژه: چرا استقلال اینقدر مصدوم دارد؟