منچسترسیتی یک بار دیگر در ثبت کلین شیت ناکام ماند و با پذیرفتن گل غیرمنتظره دقیقه 91، سومین تساوی متوالی را در خانه تجربه کرد تا بالاخره روند نتایج خارق العاده چلسی نتیجه داده و باعث صعود تیم کونته به صدر جدول شود. نتایج این تیم در هفته های گذشته روند پرفراز و نشیبی را تجربه کرده است ودر حالیکه این تیم هفته گذشته در خانه، با ارائه یک نمایش مقتدرانه با 3 گل از سد بارسلونا گذر می کند، دیروز در برابر سد محکم میدلزبورو و ویکتور والدس ناتوان مانده و 2 امتیاز حساس دیگر را نیز از دست می دهد.

پپ با مشکلات دفاعی سیتی چه خواهد کرد؟

حالا این تیم هم در فاز هجومی و هم در منظقه دفاعی دارای مشکلات عدیده ای و نمایانی است و بعد از هفته ها، دیشب چلسی موفق شد با پیروزی مقتدرانه برابر اورتون، علاوه بر ثبت پنجمین کلیت شین متوالی، بر صدر جدول تکیه بزند. امروز نیز آرسنال و لیورپول این شانس را دارند که با گذشتن از سد حریفان، باعث سقوط سیتیزن ها به رتبه چهارم شوند. بدون شک ترمیم خط فاعی، مهم ترین نقش را در صعود خیره کنده چلسی در هفته های اخیر ایافا کرده است.

منچسترسیتی در فصل جاری بهترین خط حمله را تا بدین مقطع از فصل در اختیار دارد و دیروز آگوئرو موفق شد با درخشش دوباره، صد و پنجاهمین گل خود را با لباس سیتی به ثمر برساند. اما ضعف بزرگ آنها در هفته های اخیر، پذیرش گل در لحطات کلیدی بازی و از دست راحت امتیازات است.

پپ با مشکلات دفاعی سیتی چه خواهد کرد؟

اما نکته ناامید کننده ای که باعث ایجاد نگرانی در بین هواداران شده است، اوضاع نه چندان مناسب خط دفاعی منچسترسیتی است. این تیم در 11 بازی اول خود در لیگ برتر تنها در دو بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده است که بدترین آمار دوران مربیگری پپ گواردیولا محسوب می شود. او طی تجربه هدایت بارسونا و بایرن مونیخ، حداقل با انجام 11 بازی ابتدایی، 4 بار موفق به ثبت کلین شیت شده است. سیتیزن ها در لیگ قهرمانان نیز اوضاع مشابهی دارند و در 4 بازی، 8 گل دریافت کرده اند که برای تیمی در قامت یک مدعی، هرگز آمار قابل قبولی به شمار نمی آید. حتی رکورد کلین شیت سیتی از میانگین لیگ برتر نیز پایین تر است و ادامه این روند، برای تیمی که سودای قهرمای در سر دارد غیرقابل پذیرش است.

در ابتدای تابستان و بعد از انتصاب پپ به عنوان سرمربی سیتی، شایعات عدم تمایل او به حفظ جوهارت قوت گرفت و در اواخر تابستان این شایعه رنگ واقعیت به خود گفت و گواردیولا با اصرار فراوان، کلودیو براوو را از بارسبونا به خدمت گرفت و جوهارت روانه ایتالیا و تورینو شد. حالا جوهارت بعد از انجام همین تعداد بازی موفق به ثبت کلین شیت به اندازه براوو در انگلیس شده است.

پپ با مشکلات دفاعی سیتی چه خواهد کرد؟

دیدار رفت برابر بارسلونا و دیدار هفته چهارم برابر منچستریونایتد در اولدترافورد را شاید می توان کلیدی ترین بازی های منچسترسیتی در فصل جاری قلمداد کرد که در هر دو دیدار، براوو اشتباهات مرگباری انجام داده است. تک گل زلاتان برابر سیتی، روی اشتباه براوو رقم خورد و با اخراج در برابر بارسا، زمینه ساز شکست تحقیرآمیز سیتی در نیوکمپ بود.

سه تساوی خانگی، آخرین بار در نوامبر 2009 و در دوران صدارت مارک هیوز بر نیمکت منچسترسیتی رقم خورده بود و این مضوع به خودی خود می تواند برای هواداران این تیم نگران کننده باشد.

پپ با مشکلات دفاعی سیتی چه خواهد کرد؟

البته شاید همه چیز در شرایط فعلی نگران کننده نباشد و نکات امیدبخشی نیز در بازی سیتیزن ها به چشم می خورد. خط حمله منچسترسیتی در نیمه اول بازی دیروز قدرت ویران کننده خود را به نمایش کشید و آگوئرو موفق شده در برابر 28 تیم از 30 تیمی که در لیگ برتر تا به حال با آن روبرو شده است گلزنی کند. همچنین کوین دی بروین، وینگر بلژیکی این تیم که با گل دیدنی برابر بارسلونا، زمینه ساز انتقام سیتی در خانه بود، از سپتامبر 2015 تا به حال 19 پاس گل برای هم تیمی های خود فراهم کرده است که 6 پاس بیشتر دیگر همبازیانش است. اما گواردیولا برای کامیابی در انتهای فصل، باید فکری به حال دروازه و خط دفاعی خود بکند.