در دو فصل گذشته به دلیل حضور کلودیو براوو تراشتگن تنها در لیگ قهرمانان و کوپا دل ری برای بارسلونا به میدان می رفت و براوو نیز در لالیگا گلر ثابت بارسا بود.

با جدایی براوو در همین تابستان و پیوستن او به منچسترسیتی، حالا تراشتگن با خیالی آسوده تر در چارچوب دروازه بارسا قرار می گیرد.

تراشتگن: یک سال دیگر با براوو غیرممکن بود

او در همین رابطه به برنامه رادیویی "TU DIRAS" گفت:« یک سال دیگر با براوو در بارسلونا بسیار سخت و شاید غیرممکن بود. یا من باید از بارسا جدا می شدم یا کلودیو و این اتفاق به نفع هر دو بود. رابطه بین ما همیشه خوب بود. یک رابطه حرفه ای و دوستانه.»

از تراشتگن به خاطر اشتباهات فردی زیادی که دارد، انتقادات زیادی می شود. او در بازی با سلتا با پاس اشتباه خود، زمینه ساز گل چهارم حریف شد و در بازی سه شنبه شب برابر سیتی(شکست 3-1 بارسا) نیز روی شوت دی بروین واکنش مناسبی نداشت تا بارسا گل دوم را دریافت کند.

تراشتگن در همین رابطه گفت:« بله، در بازی با سلتا نیاز به ریسک نبود و من مرتکب اشتباه شدم؛ اما روی شوت دی بروین، بازیکنان زیادی دید من را کور کرده بودند و ضمن اینکه دی بروین نیز بسیار عالی به توپ ضربه زد. شوت او فوق العاده بود.

سیتی در ضد حملات به سختی ما را آزار داد و ما نتوانستیم پاسخ مناسبی به آنها بدهیم. شکی نیست که من هنوز باید بهتر شده و پیشرفت کنم، تا اشتباهات اینچنینی را به حداقل برسانم.»