علیرضا مرزبان در خصوص حضور در کمیته اخلاق به خبرنگار "ورزش‌سه" گفت: جلسه خیلی خوبی بودیم و خیلی مثبت حرف زدیم؛ احساس مشترکی با اعضای کمیته اخلاق داشتیم و جو آنجا را خیلی خوب دیدم. این کمیته از آشوب در فوتبال جلوگیری می کند. آقای کامرانی فر یکی از مدیران خوب ما است و دیروز صحبت های طولانی با ایشان داشتم. مربی ها باید کمک کنند تا داورها از زیر فشار بیرون بیایند و من هم قول می دهم که طوری رفتار کنم که فشار از روی داوری برداشته شود. در جامعه داوری ایران بچه های خوب و تحصیل کرده ای وجود دارند و من شخصا قول دادم که به این مجموعه کمک کنم.


سرمربی تیم خونه به خونه در مورد دستمزد داوران در لیگ آزادگان گفت: من هم معتقدم که نه تنها دستمزد داوران کم است بلکه ارزش معنوی که به ان ها گذاشته می شود هم خوب نیست. خیلی از داورها به خاطر عشقی که به داوری دارند این رشته را انتخاب کرده اند. داوری رشته پیچیده ای است و داوران باید علاوه بر قوانین داوری، روانشناسی ورزشی و رشته های مربط را هم بدانند. معتقدم داورهای خیلی خوبی داریم و خود آقای کامرانی فر و آقای اصفهانیان هم انسان های شریف و با اطلاعی هستند و ما به عنوان مربی باید همراه و همسو باشیم.

وی ادام می دهد: به هر حال اشتباهات داوری هم مثل اشتباهات بازیکنان و مربیان جزیی از فوتبال است.

مرزبان در پایان در خصوص شکست در مقابل تیم ماشین سازی در جام حذفی گفت: شرایط جوی برای هر دو تیم بد بود ولی موضوع خوشحال کننده کیفیت خیلی خوب چمن مسابقه بود. ما در این بازی فوتبال خوبی ارائه دایدم. گل اول که گل به ودی بود و گل دوم هم که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، به گفته کارشناسان خطا نبود. به هر حال این شکست باعث شد تا در ادامه بیشتر تمرکز خود را بر روی لیگ یک و صعود به لیگ برتر بگذاریم.