وقتی تیم ملی در آخرین دقایق مسابقه نه چندان دلچسب با قطر به گل برتری رسید، اتفاقاتی در ورزشگاه آزادی رخ دادکه شاید هنوز هم خیلی ها از پشت پرده ماجرا خبر ندارند. پس از گل رضا قوچان‌نژاد، ناگهان داخل زمین به طور عجیبی شلوغ شد و درگیری هایی رخ داد که مشخص بود برای فوتبال ایران تاوان دارد. حالا فیفا برای سردار آزمون، احسان حاج صفی و جواد نکونام محرومیت هایی در نظر گرفته تا مشخص شود هیچ چیز از دید ناظر مسابقه دور نمانده است.


بلافاصله بعد از گلی که رضا قوچان‌نژاد روی اشتباه دروازه بان فرانسوی الاصل قطر به ثمر رساند، جواد نکونام در هنگام خوشحالی اش کاری از خود بیخود شد و کارهای عجیبی انجام داد. مربی تیم ملی برای اینکه خودش را سریعا به جمع بازیکنان تیم ملی برساند، مجبور بود از مقابل نیمکت قطری ها عبور کند و البته این کار را با مشت های گره کرده انجام داد تا همین مساله سرآغاز یک جنجال بزرگ باشد. قطری ها از رفتار نکونام برداشت بدی داشتند و فورا نیمکت نشینان عنابی وارد زمین شدند. درگیری بالا گرفت و منجر به ورود نیمکت نشینان و تیم ملی ایران شد. بازیکنان داخل زمین نیز هر ازگاهی وارد جنجال می شدند و چند دقیقه ای وسط زمین به حدی شلوغ شد که نگران بودیم داور بازی سوت پایان را بزند و اتفاقات بدتری رقم بخورد.


ورود بازیکنان تیم ملی به درگیری های ایجاد شده و گاها دست به یقه شدن اعضای دو تیم هم در نوع خود جالب بود. در آخر کارلوس کی روش و خوزه کارنیو هم وارد زمین شدند و الفاظی میان آنها نیز رد و بدل شد. به هر ترتیب آن جنجال ها پایان یافت اما حالا بعد از گذشت چند ماه فیفا رای خود را صادر کرده که بر اساس این رای ما سردار آزمون، احسان حاج صفی و جواد نکونام را در بازی با سوریه در اختیار نخواهیم داشت. اتفاقی که می تواند واکنشهای تند کارلوس کی روش را به همراه داشته باشد.

چرا 3 عضو تیم ملی محروم شدند؟(عکس)