بحث این روزهای باشگاه استقلال به بازیکنانی اختصاص دارد که در صورت پرداخت نشدن مطالبات‌شان ‌می‌توانند قرارداد خود را با استقلال فسخ کنند. شب قبل بازی استقلال مقابل مس کرمان، مدیربرنامه‌های کاوه رضایی عنوان کرد که این بازیکن از یک تیم چینی پیشنهاد دریافت کرده و این دیدار آخرین بازی کاوه برای استقلال خواهد بود.

پس از آن حرف‌های ضد نقیضی در این رابطه مطرح شد. برخی‌ها عنوان کردند که عدم دعوت به تیم ملی باعث شده رضایی به فکر لژیونر شدن بیفتد، اما علیرضا منصوریان در کنفرانس خبری بعد بازی با مس اشاره کرد که باشگاه استقلال به تعهداتش نسبت به رضایی عمل نکرده و این بازیکن می‌تواند طبق بند قراردادش از استقلال جدا شود. سرمربی استقلال مدعی شد که علاوه بر رضایی، 9 بازیکن استقلال هم چنین وضعیتی دارند. هر چند منصوریان بعداً حرفش را طور دیگری اصلاح کرد.

قرارداد رضایی طبق آن چیزی که در سایت سازمان لیگ اعلام شده، یک میلیارد تومان است، اما آپشن‌هایی در قرارداد مهاجم استقلال قید شده که برای علاقه‌مندان به فوتبال می‌تواند جالب باشد. رضایی در صورتی که در این فصل 25 بازی برای استقلال انجام دهد، حدود 250 میلیون تومان بیشتر از قرارداد ثبت شده دریافت خواهد کرد. علاوه بر این، اگر مهاجم استقلال به تیم ملی دعوت شود، حدود 100 میلیون دیگر به دستمزد او اضافه می‌شود. آپشن بعدی تعداد گل‌های او است. اگر رضایی 15 گل برای استقلال به ثمر برساند، 150 میلیون تومان دیگر دریافت می‌کند. با توجه به روندی که رضایی در استقلال پیش گرفته و در 10 دیدار گذشته تنها 3 گل زده است، کمی رسیدن به 15 گل دور از ذهن به نظر می‌رسد. از طرفی بعید به نظر می‌رسد کارلوس کی‌روش نظری روی مهاجم استقلال داشته و او را به اردوهای بعدی تیم ملی دعوت کند.

مجموع آپشن‌های قرارداد رضایی 500 میلیون تومان است، اما مهم‌ترین بند قرارداد رضایی به نحوه گرفتن دستمزدش از استقلال باز‌می‌گردد. طبق بند قرارداد، رضایی اگر دستمزدش را طبق موعد دریافت نکند، می‌تواند قراردادش را فسخ کرده و جدا شود. این موعد 75 روز پس از تاریخ اعلام پرداخت مطالبات این بازیکن است که گفته می‌شود همان نیم‌فصل لیگ برتر خواهد بود. نکته دیگر در بند قرارداد مهاجم استقلال نوع جدایی او است، رضایی در صورتی که پیشنهاد خارجی داشته باشد، در نیم فصل با پرداخت مبلغ 250 هزار دلار به باشگاه استقلال می‌تواند از جمع آبی‌پوشان جدا شود.

رضایی با روندی که در استقلال دارد، (بر اساس آپشن‌های قراردادش) می تواند حدود یک میلیارد و 200 میلیون از استقلال پول بگیرد، اما با دریافت پیشنهاد خارجی با دادن مبلغ 250 هزار دلار به استقلال که تقریبا 900 میلیون تومان می‌شود، می‌تواند از این تیم جدا شود. اکنون این سوال مطرح می‌شود که اگر طبق گفته مدیربرنامه‌های رضایی، این بازیکن پیشنهاد خارجی دارد و می‌خواهد جدا شود، حاضر است مبلغ 250 هزار دلار به استقلال بدهد؟ باشگاه چینی چقدر قرار است با رضایی قرارداد ببندند که رضایی حاضر است 900 میلیون به استقلال بدهد و برود و البته قید حدود یک میلیارد و دویست میلیون استقلال را بزند.

به نظر می‌رسد، باشگاه استقلال با چالش بزرگی درباره قرارداد بازیکنان خود روبه‌رو شده است. زمانی که فصل نقل و انتقالات بود، استقلالی‌ها در پی جذب بازیکنان مطرح بوده تا بلکه با این روش صدای اعتراض تماشاگران به نتایج سال گذشته را کم کنند، اما اکنون همان بازیکنان خواهان جدایی شده‌اند. یکی از این بازیکنان رضایی است، مهاجمی که استعداد خوبی دارد، اما در حد یک ستاره برای استقلال نبود.