بارسلونا و منچسترسیتی شب گذشته در ورزشگاه اتحاد به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت سیتی موفق شد 3-1 حریف خود را شکست دهد. این در حالیست که دیدار رفت با نتیجه 4-0 در نوکمپ به پایان رسیده بود و شاگردان گواردیولا موفق شدند در خانه از بارسا انتقام بگیرند. حال سرمربی اسپانیایی مدعی شد که او و شاگردانش بهترین تیم جهان را شکست دادند.

گواردیولا: بهترین تیم جهان را شکست دادیم


او گفت:" عملکرد 11 نفر ما مقابل 11 نفر بارسلونا پس از دقیقه 38 خوب شد. در 38 دقیقه اول ما بهترین تیم جهان را دیدیم که حسابی ما را در دردسر انداخت. بارسلونا موقعیت گلزنی داشت و می‌توانست با زدن گل دوم کارم ا را تمام کند. ولی فوتبال به این شکل است، مثل وقتی که فرناندینیو لیز خورد و مسی گل زد. هدف ما بازی را عوض کرد. بازیکنان ما فهمیدند که عنلکرد ضعیفشان در زمین می‌تواند پایان یابد. در نیمه دوم خیلی مستحکم بودیم، پاس کاریهای سریع داشتیم، توپ های زیادی با پرس شدید کسب کردیم و همچنین خیلی خوب دفاع کردیم و ضد حمله زدیم.


با توجه به شرایطی که داشتیم و زمان کوتاهی که برای آماده سازی داشتیم و تقابل با بهترین تیم جهان، پیروزی مهمی کسب کردیم. یک بازی دیگر ببریم به دور بعد صعود خواهیم کرد و امیدوارم در ماه فوریه بهتر باشیم."