یکی از اتفاقات جالب و ارزشمند دیدار ماشین سازی و خونه به خونه در جام حذفی تقابل جلال رافخایی و رسول خطیبی بود. مهاجم فعلی تیم بابلی و سابق ماشین سازی با وجود اختلافات گذشته قبل از شروع بازی به سمت خطیبی رفت و با او به خوش و بش پرداخت.


رافخایی درباره اقدام خود می گوید: « در همان رختکنی که تیم ما در آن مستقر شده بود، در زمان حضورم در ماشین‌سازی اتفاقاتی بارها برایم افتاد که با خودم عهد کردم هرگز در موردش با هیچ رسانه‌ای صحبت نکنم. البته این مسائل باعث نمی‌شود رفاقت من با خطیبی از بین برود و من همچنان با سرمربی ماشین‌سازی رفقاتم را حفظ می‌کنم.»


او ادامه می دهد: «رسول هم تیمی و مربی من بوده وظیفه خودم دانستم از او رخصت بگیرم. در فوتبال هزار اتفاق می افتد نباید انسانیت را زیر سوال ببرد. اتفاقا اصلا توقع نداشتم که آنقدر مورد استقبال قرار بگیرم و باید بگویم خطیبی هم به بهترین شکل با من برخورد کرد.»


مهاجم خونه به خونه درباره کناررفتن تیمش از جام حذفی عنوان می کند: «ماشین‌سازی تیم خوبی است و برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. می‌توانستیم پیروز میدان باشیم ولی شرایط به گونه‌ای رقم خورد که در این مرحله از رقابت‌ها حذف شویم. جام حذفی را به دست فراموشی سپردیم و همه فکر و ذکرمان این است که به لیگ برتر صعود کنیم.»


رافخایی صحبت هایش را اینطور به پایان می برد: «همه می‌گویند تیم ما پرهزینه‌ترین تیم لیگ یک است که حرفی در این باره ندارم ولی ما تیم خوبی داریم و امیدوارم تلاش‌هایمان برای رسیدن به لیگ برتر نتیجه بخش باشد.»