سردار آزمون مهاجم ایرانی باشگاه روستوف بعد از درخششی که در فصل گذشته داشت و عنوان برترین گلزن نیم فصل دوم تیمش در روسیه را به خود اختصاص داد در فصل جاری با گذشت 12 هفته هنوز پایش به گلزنی باز نشده است تا از این حیث رکورد عجیبی برای خود خلق کند.

سردار به عنوان مهاجم اول روستوف در فصل جاری تنها در بازی های پلی آف لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی مقابل اندرلخت بلژیک و آژاکس آمستردام هلند شد و بعد از آن دیگر نتوانست گلی برای زردپوشان به ثمربرساند.

سردار که در هر سه بازی دور رفت لیگ قهرمانان اروپا برابر بایرن مونیخ،آیندهوون و آتلتیکومادرید به میدان رفته بود با 12 بازی که در این فصل از لیگ روسیه انجام داد در مجموع 15 بازی است که گلی به ثمر نرسانده تا با انتقادات فراوانی از سوی رسانه ها و کارشناسان فوتبال روسیه روبرو شود.

آمار گلزنی سردار در رده ملی هم تعریف چندانی در سال 2016 ندارد چون برخلاف سال های قبل این بازیکن تنها در دور اول مقدماتی توانست گل های زیادی به ثمر برساند اما در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در 4 بازی مقابل قطر،چین،ازبکستان و کره جنوبی تنها یک بار آن هم مقابل کره در ورزشگاه آزادی موفق به گلزنی شد که این آمار چندان خوبی برای موتور گلزنی ایران نیست.

مسلما اگر سردار آزمون نتواند طلسم گلزنی های خود را در بازی های پیش رو بشکند نه تنها جایگاهش در ترکیب اصلی روستوف به خطر خواهد افتاد بلکه نامش از فهرست خرید باشگاه های بزرگ اروپایی نیز خارج خواهد شد.

بازیکنی که به خاطر توانایی های منحصر به فردش در ضربات سر و همچنین شم بالای گلزنی در ماه های گذشته همواره یکی از سوژه های ناب بازارهای نقل و انتقال اروپایی بوده و شایعات زیادی پیرامون پیوستنش به باشگاه های مطرح به گوش می رسید.