در مورد حوادث اخیر درگیری تماشاگران در اهواز، گفت: بروز چنین حوادثی چندش‌آور است، درگیری تماشاگران روی سکوها در فوتبال چندش‌آورترین اتفاقی است که می‌تواند در این ورزش رخ دهد ضمن اینکه توهین و اهانت نیز در فوتبال زشت و ناپسند است، حرف‌های منصوریان بعد از بازی با فولاد تکان‌دهنده بود. عمق این مسائل خیلی بیشتر از ظاهری است که در آن می‌بینیم. چرا باید به داوران شریف ما توهین شود. این اتفاقات شرم‌آور و مایه تأسف است.

وی در مورد دیدار فردای تراکتورسازی و ملوان،‌ گفت: فوتبال ورزشی است برای تمرین و گسترش مهر و محبت و مهربانی، باید از فوتبال لذت برد. با فوتبال می‌توان مهربانی را تمرین کرد. من از هواداران ملوان عاجزانه می‌خواهم فردا بار دیگر فرهنگ بالای شهر و استان‌شان را به نمایش بگذارند. انزلی شهر اولین‌ها بوده، اولین گمرک، اولین اداره آموزش و پرورش و اولین اداره برق در این شهر تأسیس شده است. چه اشکالی دارد که در زمینه فرهنگ‌سازی در فوتبال هم اولین باشیم. اعتراض به داور در هیچ جای دنیا مثل ایران انجام نمی‌شود اگر به داور اعتراضی هم است به طور مثال با نمایش دستمال‌های سفید است نه توهین. از هواداران ملوان عاجزانه می‌خواهم که فردا مهربانی و فرهنگ بالای استان گیلان را به نمایش بگذارند. فوتبال یعنی آموزش مهربانی و احترام به قوانین.

مایلی‌کهن تصریح کرد: اگر در فوتبال عصبانی هم می‌شویم باید خشم خود را کنترل کنیم چه مربی، چه تماشاگر باید چنین رفتاری کنند. فوتبال به وجود آمده تا جنگ و جدل بین اقوام و ملت‌ها از بین برود و ملت‌ها و قومیت‌ها به هم نزدیک‌تر و صمیمی‌تر شوند.

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی در مورد تقابلش با امیر قلعه‌نویی و بیانیه‌هایی که در گذشته علیه او داد، گفت: بعد از آن ماجرا ما چند بار دیگر هم با هم روبه‌رو شده‌ایم اصل حرف من این است که با فوتبال باید محبت و دوستی گسترش پیدا کند. همه باید از فوتبال لذت ببرند. هواداران تبریزی که به ورزشگاه می‌آیند میهمان ما هستند. در زمین باید مبارزه جانانه کرد اما توهین و بی‌احترامی نباید در ورزشگاه انجام شود. باخت جوانمردانه بهتر از برد ناجوانمردانه در فوتبال است.

وی افزود: در کشورهای اروپایی چند بار شاهد اتفاقات ناخوشایند روی سکوها هستیم؟ شاید اگر صد مسابقه برگزار شود در سه بازی اتفاقات زشت را ببینیم اما برزیل 7 گل از آلمان در کشورش خورد حتی مردم پوست تخمه هم پرتاب نکردند پس بدانید فوتبال برای لذت بردن است تماشاگران دو تیم هم بدون فاصله و نیروهای پلیس در کنار هم نشستند و بازی تیمشان را دیدند و رفتند و تیم محبوبشان را تشویق کردند. از فوتبال باید لذت برد.