در دیدار شنبه رئال‌ مادرید و آلاوس در هفته‌ دهم لالیگا، سرانجام به نفع سفید پوشان پنالتی‌ گرفته شد.

از آخرین پنالتی‌ این تیم، هفت ماه و 9 روز می‌گذشت. ضربه آزاد گرت بیل که به دستان دیورسون برخورد کرد، پنالتی‌ را برای مادریدی‌ها به ارمغان آورد. کریستیانو رونالدو این ضربه را تبدیل به گل کرد اما او در دومین پنالتی‌اش ناکام بود.

در 27 بازی رسمی، به نفع مادرید تحت هدایت زین الدین زیدان پنالتی‌ گرفته نشده بود. این بدان معناست که در 13 بازی فصل گذشته (هشت بازی در لالیگا و پنج بازی در لیگ قهرمانان اروپا) و 13 بازی این فصل (9 بازی لالیگا، سه بازی لیگ قهرمانان و یک بازی سوپرجام اروپا) بازیکنان مادریدی نتوانستند از روی نقطه پنالتی به سمت دروازه ضربه‌ بزنند.

جالب این‌جاست که در مدت، دو هزار و 355 ‌دقیقه که مادرید نتوانست پنالتی‌ بزند، داوران برای بارسلونا هشت پنالتی‌ گرفتند. آبی‌اناری‌ها این فرصت را در دیدار برابر ویارئال، اسپورتینگ خیخون، لگانس، سلتاویگو، منچسترسیتی و والنسیا به دست آوردند. فصل گذشته نیز 19 پنالتی‌ به نفع آبی‌اناری‌ها گرفته شده بود. برای اتلتیکومادرید نیز در هفت ماه گذشته، هشت پنالتی‌ گرفته شده است. این اتفاق برابر بارسلونا، بایرن مونیخ (دو بار) رئال‌ مادرید، آلاوس، اسپورتینگ خیخون و والنسیا (دو بار) رخ داده بود.

به جز مادرید، آلاوس، رئال بتیس و اسپانیول، تیم هایی هستند که در این مدت به نفعشان پنالتی گرفته نشد.