آیان بیگز سفیر استرالیا در ایران طی دیدار خود با مهدی تاج گفت: از ملاقات با شما خوشحالم و از اینکه در اسرع وقت زمان ملاقات را اعلام کردید از شما تشکر می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: مدت زمان زیادی نیست که به عنوان سفیر به ایران آمده‌ام اما برگزاری مسابقه تیم ملی ایران برابر کره جنوبی را به همراه سایر همکاران در سفارت مشاهده کردیم. از این رو باید عنوان کنم که برگزاری مراسم تاسوعا در ورزشگاه برای من بسیار جالب و با هنرمندی و برنامه‌ریزی خوب و بسیار خاصی انجام شد و من و پرسنل سفارت نه تنها بازی را به صورت کامل تماشا کردیم بلکه با فرهنگ مردم ایران در زمینه عاشورا آشنا شدیم.

سفیر استرالیا در ایران در ادامه با اشاره به برگزاری این مراسم در ورزشگاه گفت: بسیار خوشحالم که می‌بینم اینگونه مورد حمایت مردم و مسئولان قرار گرفته‌اید.

وی در خصوص برنامه سفر مهدی تاج که به دعوت فدراسیون استرالیا صورت گرفته گفت: در جریان عقد تفاهم‌نامه همکاری فدراسیون فوتبال ایران با استرالیا قرار گرفتم و بسیار خوشحالم که اعلام کنم از این اقدام خوب حمایت می‌کنم و هر زمان نیاز به همکاری بیشتر با فدراسیون استرالیا داشتید، آماده هرگونه همکاری و حمایت از فدراسیون فوتبال ایران هستم.

آیان بیگز تأکید کرد: ایران از امنیت بسیار زیادی برخوردار بوده و امن‌ترین کشور منطقه محسوب می‌شود و بسیار خوشحالیم که دیدار تیم ملی کشور ما برابر با عراق در ایران برگزار می‌شود. از این رو بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال از کشور استرالیا و همچنین استرالیایی‌هایی که در کشورهای اطراف حضور دارند، علاقه‌مندی خود را برای حضور در ایران به عنوان توریسم ورزشی و تماشای این دیدار اعلام کردند که درخواست ما از فدراسیون فوتبال ایران همکاری با سفارت استرالیا و فدراسیون این کشور برای حضور علاقمندان فوتبال استرالیا و تماشای این دیدار است.

سفیر استرالیا در ایران در پایان گفت: قطعاً با توجه به جاذبه‌های ایران میزان حضور توریسم‌های استرالیایی در ایران در آینده افزایش می‌یابد و ما آماده هرگونه همکاری با فدراسیون فوتبال ایران به منظور افزایش ارتباطات فوتبالی با کشور استرالیا هستیم.

مهدی تاج در دیدار خود با آیان بیگز سفیر استرالیا در ایران گفت: حضور شما را در فدراسیون فوتبال به فال نیک می‌گیرم، چرا که در آستانه عقد تفاهم‌نامه با فدراسیون فوتبال استرالیا هستیم. فوتبال ایران در آسیا به لحاظ دیپلماسی ورزشی و ارتباطات فوتبالی در حال افزایش ارتباط با کشور شما بوده و در حال حاضر این فدراسیون با ژاپن و کره‌جنوبی تفاهم‌نامه همکاری داشته و در آینده‌ای نزدیک همین اقدام با فدراسیون فوتبال استرالیا انجام خواهد شد و این نزدیکی می‌تواند به روند توسعه‌ای فوتبال دو کشور کمک کند، به گونه‌ای که از تجارب یکدیگر به خوبی استفاده کنند.

وی درادامه با اشاره به دیدار مهم تیم ملی عراق و استرالیا در تهران گفت: تدابیر لازم را برای برگزاری این دیدار مهم برای کشور شما می‌اندیشیم و کمال همکاری را با توریسم ورزشی شما و حضور هواداران‌تان در استادیوم و برگزاری شایسته این دیدار انجام خواهیم داد.