وقتی منچسترسیتی با پیشنهادی اغواکننده پپ را به خدمت گرفت، 5 بازی بدون پیروزی در برنامه‌هایش نبود. بعد از پرواز با گواردیولا با 10 پیروزی مستقیم، سیتی ناگهان مسیرش را گم کرد و روند شکست‌ناپذیری‌اش خیلی زود قطع شد. آنها هنوز به دلیل تفاضل گل صدرنشین لیگ برتر هستند اما گواردیولا فریب آن را نخواهد خورد و می‌داند تیمش با وجود وضعیت خوبی که دارد، کارهای زیادی باید انجام دهد. گواردیولا طبیعتاً منتظر چنین روزهایی نبود که با بازیکنانش رفتاری مثل بازجویی داشته باشد و آنها را بعد از سوت پایان بازی به مدت 45 دقیقه در رختکن ورزشگاه اتحاد حبس کند.

شاید این موضوع به گواردیولا دلداری بدهد که آخرین باری که پنج بازی بدون پیروزی را تجربه کرد، به اولین سال حضورش در بارسلونا که فصل 2009-2008 بود، برمی‌گردد. جایی که او جام حذفی، لالیگا و لیگ قهرمانان را برد اما حالا شانس اندکی برای او وجود دارد تا مشابه سه‌گانه‌ای که فتح کرد را در اولین شروعش در انگلیس داشته باشد. او پاسخ شکست 4 بر صفر مقابل بارسلونا در لیگ قهرمانان را با فراخواندن ونسان کمپانی و سرخیو آگوئرو به ترکیب داد. این اولین شروع کمپانی در ماه اکتبر بود، آگوئرو هم پس از دو بازی نیمکت‌نشینی به ترکیب اصلی آمد و انتظار می‌رفت بازگشت این دو نفر به سیتی کمک کند تا پیروز شود. گواردیولا در پاسخ به مخالفان شیوه‌‌اش، 21 قهرمانی در هفت فصل را یادآوری کرد تا ثابت کند سبکش هنوز هم موفق است. آن رکوردهای قابل توجه در بارسلونا و بایرن احتمالاً به این معنی است که پپ در سیتی هم همان‌طور لذت خواهد برد اما کسب موفقیت در اینجا مشخصاً سخت‌تر از دو باشگاه قبلی‌‌اش است. در پنج بازی متوالی بدون برد، سیتی همیشه گل اول را به حریف هدیه داده است، همان‌طور که در این مسابقه (مقابل اورتون) اشتباهی مصیبت‌بار از جان استونز سر زد.

گواردیولا، استونز را با هم‌تیمی زمان خودش رونالد کومان مقایسه کرده و او را در اندازه‌های یک مدافع سطح بالا می‌داند. استونز اما بیشتر شبیه رونالد مک‌دونالد (عروسک تبلیغاتی معروف رستوران‌های مک‌دونالد) است تا رونالد کومان! بعد از آن سیتی برای تساوی تلاش کرد اما نوعی ناامیدی در بازی آنها دیده می‌شد تا اینکه فرناندینیو حرکتی آغاز کرد که باعث شد ایهیناچو گل تساوی را به ‌ثمر برساند. به نظر می‌رسد ماه عسل برای گواردیولا تمام شده و وقت تلاش فرا رسیده است.