کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون اعلام کرده نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا از مربیانی که دارای مدرک حرفه‌ای هستند در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند. در حال حاضر 26 مربی ایرانی مدرک حرفه‌ای دارند. مربیانی مثل امیر قلعه‌نویی، محمد مایلی‌کهن، مجید جلالی، حمید استیلی، هومن افاضلی، حسین خطیبی، نعیم سعداوی، مجید نامجو مطلق، مارکار آقاجانیان، افشین پیروانی، امیرحسین پیروانی،علی اصغر مدیرروستا، صمد مرفاوی مدرک حرفه‌ای مربیگری دارند.

 

از سویی دیگر یک دوره حرفه‌ای نیز در حال برگزاری است که در پایان این دوره 22 مربی ایرانی دیگر مدرک حرفه‌ای کسب خواهند کرد.

کمیته آموزش فدراسیون فوتبال همچنین مرحله اول یک دوره کلاس مربیگری‌ حرفه‌ای از 17 تا 27 دی ماه در تهران برگزار می‌کند تا مربیانی که خواهان مدرک مربیگری هستند در این کلاس شرکت کنند. ظاهرا قرار است علیرضا منصوریان و سیروس پورموسوی سرمربیان استقلال و استقلال خوزستان و مجتبی حسینی سرمربی ذوب آهن در این کلاس ثبت نام وشرکت کنند تا مسئولان فوتبال ایران به کنفدراسیون فوتبال اسیا اعلام کنند  این مربیان در حال گذراندن کلاس مربیگری حرفه‌ای هستند و با حضور آنها به عنوان سرمربی در لیگ قهرمانان آسیا موافقت کنند. البته قرار است مرحله دوم این کلاس در اردیبهشت 96 با حضور  مدرسان مشهور اروپایی برگزار شود.

اینکه پورموسوی و حسینی که تا یک ماه پیش دستیار سرمربی ذوب آهن بود مدرک حرفه ای ندارند قابل قبول است اما منصوریان که مدعی پیشنهاد از لیگ انگلیس است باید زودتر برای شرکت در این کلاس ها اقدام می کرد.