در این باره شنیده ایم که تصمیم گیری درباره تغییر وزیر ورزش پیش از المپیک گرفته شده و حتی قطعی بود اما به دلیل حساسیت های این رویداد بزرگ ورزشی تصمیم گرفته می شود که قید تغییر گودرزی زده شود. با توجه به پایان المپیک و اینکه رویداد مهم دیگری در 8 ماه باقیمانده از دوره دولت یازدهم وجود ندارد، این تصمیم در زمان فعلی عملی می شود. نکته مهم تر این است که در حال حاضر انتقادات فراوانی به عملکرد محمود گودرزی وارد شده و دولت تصمیم دارد تا با برکناری او از پتانسیل وزارت ورزش و جوانان استفاده کرده و محبوبیتش را افزایش دهد.

در این میان فراموش نکنید که گودرزی حدود یک ماه پیش در مصاحبه ای اعلام کرده بود که اگر در دولت یازدهم به او پیشنهاد وزارت ورزش داده شود، قبول نمی کند و به این ترتیب انصراف خود را رسانه ای کرد. گودرزی در آن گفت و گوی عجیب دلایل عدم موفقیت خود را در وزارت ورزش و جوانان این گونه تشریح کرد:

«بنده از آذرماه سال گذشته یعنی ۹ ماه، یک ریال بابت پروژه‌های عمرانی خودم دریافت نکرده‌ام. خب یک مدیر چگونه می‌تواند موفق جلوه کند؟ موقعی که بسازد، توسعه بدهد، فضاها را گسترش بدهد و... من گفته بودم که صندلی های ورزشگاه آزادی را درست کنند و متجاوز از ۲ میلیارد تومان هزینه برداشته که تا به حال یک ریال بابت آن نگرفته‌ایم».