سروش رفیعی از معدود هافبک‌های فعلی فوتبال ایران است که از قدرت دریبل‌زنی بالایی برخوردار است و چشم‌نواز بازی می‌کند، به همین دلیل مورد توجه برانکو قرار گرفته. بازیکنی که به گفته یکی از همبازیانش در دوران حضور در فجر طرفدار استقلال تهران و متمایل به رنگ آبی بود اما عکس‌هایی با پیراهن قرمز پرسپولیس از او منتشر شد.

خود سروش رفیعی توضیح داد آن عکس با پیراهن قرمز مربوط به دوران حضور در مدرسه فوتبال افشین پیروانی در شیراز بوده است! برانکو این هافبک ملی‌پوش را می‌خواهد اما می توان حدس زد سروش رفیعی به این دلیل ها تراکتورسازی و تبریز را ترک کند و به پرسپولیس بپیوندد.

 

۱- نیاز به حمایت سکوهای جادویی پرسپولیس 

هواداران تراکتورسازی دو فصل میزبان سروش بودند و خیلی او را تشویق کردند اما آنچه سروش از سکوها می خواهد چیزی فراتر از حمایتی است که سکوهای یادگار برایش انجام داده اند. تیم تبریزی که صدرنشین لیگ برتر و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است ستاره های زیادی از سعید آقایی و ایرانپوریان گرفته تا ادینهو و غیره دارد که پس از تقسیم شعار تماشاگران چیزی نصیب سروش نمی شود.  سروش در حال حاضر به زحمت به اردوهای تمی ملی دعوت می شود و او خوب می داند اگر می خواهد سهمی از تیم اعزامی به جام جهانی داشته باشد باید بیش از اینها حمایت و دیده شود. چیزی که در تهران و با لباس قرمز پرسپولیس بیشتر نصیبش می شود. 

 ۲- قرارگرفتن در پازل هافبک های برانکو

پرسپولیس سالهاست که یک بازیکن خلاق تمام عیار ندارد و سروش رفیعی فوتبالیست قابلی با همین خصیصه است. یک هافبک تکنیکی که به لطف دریبل‌های جادویی‌اش می‌تواند محبوب سکوهای پرسپولیس شود و در این راه به جایگاه علی کریمی نزدیک شود که پس از خود حتی یک مهره شبیه هم در جمع قرمزها ندیده...  اما شرایط و نوع بازی تیم برانکو هم به این انتقال کمک می کند. کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی و محسن مسلمان هر سه کمی عقب تر از پشت محوطه بازی می کنند و تنها فرشاد احمدزاده است که مشابه سروش بازی می کند. حضور وحید امیری و عالیشاه در کنار او البته کمی رقابت را برای سروش سخت می کند اما او می داند که برای رسیدن به ترکیب کی روش، ابتدا باید خودش را در ویترینی مثل پرسپولیس به نمایش بگذارد.

 

۳- دریافت پول مناسب بعد از دو فصل بازی تقریبا مجانی

دوران سربازی سروش رفیعی دی‌ماه (نیم‌فصل) در تبریز به پایان می‌رسد و او می‌تواند از تراکتورسازی جدا شود و البته باید به جدایی به سروش رفیعی حق داد؛ بازیکنی که ۲ سال با حقوق ماهانه ۱۵۰ هزار تومانی(!) و به عنوان سرباز در تراکتورسازی توپ زده و حالا حق دارد به دنبال پول بیشتر باشد. چیزی که در حساب تراکتور بهیچ عنوان دیده نمی شود. تراکتور همین حالا هم دچار بحران مالی است و پرداخت قراردادهای هنگفت تا اینجا هم برایش سخت است. در مقابل پرسپولیس که در ابتدای فصل از خریدهای زیاد خودداری کرد و اسکلت اصلی تیم را نگه داشت برای ورود به لیگ آسیا نیاز به تقویت دارد و برای این کار با اسپانسرهایش توافق کرده است.

 

۴- بازی در لیگ قهرمانان آسیا و باقی ماجرا

سروش رفیعی طی دوفصل اخیر بازی در لیگ قهرمانان با پیراهن تراکتور نتوانسته نظرات را بسوی خود جلب کند حالا تصور اینکه همین فرصت هم بدلیل عدم حضور تراکتور در رقابت های این فصل نصیبش نمی شود می تواند عاملی برای جدایی اش از تراکتور باشد.

او خوب می داند که پرسپولیس بعد از چند دهه ، امسال بطور واقعی برای کسب تنها جام نداشته اش در ویترین افتخارات یک باشگاه آسیایی، با برانکو و چندین ملی پوش دورخیز کرده و اگر بتواند یکی از چند ستاره تیمی باشد که کحبوب ترین تیم باشگاهی ایران را به اولین جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا می رساند، به جایگاهی دست می یابد که در تاریخ این باشگاه دست نیافتنی خواهد بود.