اگرچه پرسپولیسی‌ها به خاطر حضور پرتعداد بازیکنان‌شان در ترکیب اصلی تیم ملی حسابی خوشحال هستند و برای رقیب سنتی کری می‌خوانند، اما به هر حال این مساله مشکلاتی هم برای قرمزها به همراه دارد.

 

واضح‌ترین پیامدهای منفی این ماجرا، خستگی، فرسودگی و مصدومیت احتمالی بازیکنان کلیدی پرسپولیس است. سید جلال حسینی به خاطر همین مساله در دو بازی متوالی برابر تراکتورسازی و استقلال دو اشتباه بزرگ مرتکب شد و وحید امیری به خاطر آسیب‌دیدگی، کلا این دو بازی را از دست داد!

 

با این وجود اما حضور گسترده پرسپولیسی‌ها در تیم ملی، یک مشکل دیگر هم برای برانکو ایوانکوویچ دارد؛ آنچه مربوط به استفاده دو مربی از بازیکنان اصلی پرسپولیس در پست‌های متفاوت می‌شود.

 

 

* طارمی، امیری و شاید رضاییان

مهدی طارمی بیشتر از هر بازیکن دیگری در معرض این خطر است. آقای گل لیگ پانزدهم پارسال و امسال در پرسپولیس فقط به عنوان مهاجم نوک به میدان رفته، اما حالا در تیم ملی تنها جایی که بازی نمی‌کند، همین پست است!

 

طارمی در برخی مسابقات به عنوان وینگر چپ به میدان رفته و اخیرا در بازی با ازبکستان وینگر راست هم شده است! به نظر می‌رسد طارمی آنقدر قابلیت‌های فنی بالایی دارد که کارلوس کی‌روش نمی‌تواند به راحتی از این بازیکن چشم بپوشد، اما در عین حال اصرار مربی پرتغالی روی بازی فقط با یک مهاجم باعث شده طارمی شانس چندانی برای حضور در نوک پیکان حمله تیم ملی نداشته باشد.

 

به این ترتیب دور از ذهن نیست که در بازگشایی مسابقات لیگ و حضور دوباره طارمی در پرسپولیس، این بازیکن کمی دچار "سرگیجه" شود.

 

امیری هم داستان کم‌وبیش مشابهی دارد. برانکو عمدتا از این بازیکن به عنوان مهاجم نوک استفاده می‌کند، اما کی‌روش او را در پست قدیمی و تخصصی خودش بعنی وینگر چپ به بازی می‌گیرد که همین مساله باعث تناقض است.

 

البته در دقایق قابل توجهی از بازی آخر پرسپولیس برابر سپاهان، امیری در سمت چپ برای قرمزها توپ زد؛ آنچه با گذر زمان معلوم خواهد شد یک استثناء بوده یا قرار است به عنوان قاعده فنی جدید در پرسپولیس اجرا شود.

 

این ماجرا حتی می‌تواند به نوعی در مورد رامین رضاییان هم صدق کند؛ دفاع راست ثابت تیم ملی که گفته می‌شود برانکو اگر از گناهش بگذرد و او را در ترکیب بگنجاند، تازه به عنوان یک هافبک راست و مثلا بازیکن جانشین فرشاد احمدزاده روی او حساب می‌کند!