هرچند پیش‌خرید بلیت‌های دیدار ایران و کره‌جنوبی از دو شب قبل آغاز شده اما برخلاف گذشته می‌بینیم که استقبال چشم‌گیری از این دیدار تا به این لحظه به عمل نیامده‌است. با توجه به باقی ماندن تنها ۹ ساعت تا آغاز دیدار دو تیم و همچنین عدم فروش بلیت به صورت حضوری، کمی بعید است که ورزشگاه آزادی پر شود. همه این اتفاقات در حالی رخ داده که مربیان و بازیکنان کره جنوبی در مصاحبه‌های خود از جو خاص و ترسناک ورزشگاه آزادی صحبت کرده‌بودند و نگران حضور تمام‌قد یار دوازدهم تیم ملی در کنار شاگردان کیروش بودند، یار دوازدهمی که به نظر می‌رسد به علل مختلفی، ترجیح داده تا این دیدار را از نزدیک تماشا نکند.

قطع بودن سایت در شب نخست پیش‌فروش بلیت‌ها، برگزاری بازی در شب عاشورای حسینی و البته حواشی خاصی که در این رابطه در هفته‌های گذشته به وجود آمد، همه و همه در این اتفاق بی‌تاثیر نبوده‌اند، در حالیکه بدون شک، هواداران فوتبال ایران از دوست‌داران اهل بیت (ع) هستند و اگر بلیت‌فروشی انجام نمی‌شد و همچون دیدار ایران و قطر، هواداران به صورت رایگان امکان حضور در ورزشگاه آزادی را می‌یافتند، قطعا می‌توانستیم در یک دیدار بین‌المللی، بزرگ‌ترین عزاداری ورزشی را رقم بزنیم. به هر روی اتفاقاتی که تا این لحظه رخ داده به نظر می‌رسد بیش از همه، اشتیلیکه و شاگردانش را خوشحال کرده‌است.

اما تا این لحظه، در طبقه نخست ورزشگاه آزادی، حدود ۴ هزار صندلی در پشت دو دروازه خالی مانده‌است، این آمار شاید برای  طبقه نخست بد نباشد اما در طبقه دوم، اگر تعداد صندلی‌های خالی با تغییر خاصی رو‌به‌رو نشود، بدجوری توی چشم خواهدزد.

طبقه دوم که تا همین چند ساعت پیش اصلا امکان خرید بلیت‌هایش ممکن نبود، حالا باز شده اما با بیش از ۳۷ هزار صندلی خالی، چشم‌انتظار هواداران عزادار تیم ملی کشورمان است.