کو جا چئول، در آستانه دیدار ایران و کره جنوبی به دلیل اظهاراتش درباره شهر تهران مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته بود.

او به بیلد گفته بود؛

 تهران برای من یک شهر عادی نبود و اولین بار ترسیده بودم.شهری قدیمی با مردمانی که رابطه ای دوستانه با من نداشتند. همه خانه ها و آپارتمان های تهران شکل خوبی نداشتند نمی دانم چرا چنین احساس بدی داشتم. البته من شهر را فقط از داخل اتوبوس دیدم. مربی به ما گفت که در هتل و اتاق هایمان بمانیم و بیرون نرویم. من جاهای مختلف دنیا بازی کرده ام اما تاکنون هرگز صحنه هایی مشابه استادیوم  آزادی را ندیده ام.آنجا همیشه 100 هزار نفر تماشاگر حضور دارند. آخرین بار ما در تهران 1-0 شکست خوردیم ولی هواداران در بیرون از ورزشگاه نیز ما را تعقیب کرده و بطری های آب و وسایل مختلف به سمت ما پرتاب می کردند.

کار به جایی رسید که سایت تایمز کره جنوبی به این موضوع ورود کرد و خبرنگار این رسانه شب گذشته در آستانه بازی بزرگ،بار دیگر با کو جا چئول در این باره گفت و گو کرد.

 

کو جا چئول

 

این بازیکن در تازه ترین اظهارنظر خود عنوان کرد:حرف هایی که از من درباره تهران نقل شده عین حقیقت است اما واقعیت این است که با نشریه بیلد در این باره مصاحبه ای انجام نداده ام.هر چند می دانم حرف هایم چه واکنش هایی در پی داشته است اما این موضوع واقعا برایم اهمیتی ندارد و بر بازی متمرکز هستم.