امیرحسین پیروانی قبل از شروع بازی تدارکاتی با تیم ملی بزرگسالان درباره شرایط تیمش اظهار داشت: آخرین اردوی ما در حال برگزاری است. دو روز دیگر در تهران تمرین می کنیم و سه شنبه صبح به مسابقات آسیایی و انتخابی جام جهانی می رویم. دیروز در جلسه با کارلوس کی روش پیشنهاد شد که یک جلسه تمرینی با هم داشته باشیم تا بیشتر با تیم آشنا شود.

او ادامه داد: طبیعی است کی روش با تجربه گران بهایش به تیم کمک می کند. قبلا هم جلسه داشتیم و او نگاه ویژه ای به تیم جوانان دارد. قرار شد بعد از بازی هم نشستی داشته باشیم تا نقطه نظرات کی روش کاملا اعمال شود.

سرمربی تیم جوانان درباره میزان آمادگی تیمش بیان کرد: ما نسبت به بضاعت فدراسیون و امکاناتی که داشتیم، اردوهایی را در داخل ایران برگزار کردیم. متاسفانه بازی های تدارکاتی زیادی نداشتیم. اگر بخواهیم با کشور های دیگر مقایسه کنیم باید بگوییم ژاپن، کره جنوبی و ... حداقل 10 بازی دوستانه با تیم های مطرح داشتند. با این حال ما نیز با پیکان، سایپا و چند بازی دیگر داشتیم. انشاءالله در این بازی ها به هماهنگی لازم برسیم و بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم.

پیروانی با اشاره به شانس تیمش برای رسیدن به جام جهانی جوانان خاطرنشان کرد: به تیم فوتسال و تیم نوجوانان تبریک می گویم. چمنیان و قبل از او علیدوستی و همکارانش زحمت کشیدند. ما نیز باید بتوانیم مثل آنها موفق شویم اما گروه ما، گروه سختی است. حضور تیم های ژاپن و قطر کار را برای ما سخت کرده است.  با این حال قول می دهم با تمام وجود برای کسب موفقیت تلاش کنیم.

وی در ادامه افزود: من بارها گفتم مهم ترین دغدغه ما برگزاری بازی های تدارکاتی با تیم های خوب آسیایی و اروپایی است که این امر در مقطع کنونی محقق نشد. امیدوارم اگر تیم به جام جهانی صعود کرد، بتوانیم در مرحله بعد بازی های تدارکاتی بهتری داشته باشیم. در رده سنی جوانان از هر چیزی مهم تر تجربه است که این مساله با بازی های تدارکاتی به دست می آید.

پیروانی درباره اینکه تیمش در بازی با تیم ملی بزرگسالان آل اشپورت پوشیده افزود: برندی که تایید شده و در بازی های آسیایی می پوشیم، جیووا است اما این لباس ها آماده نیست. امروز با آل اشپورت بازی می کنیم و امیدوارم داستان های تیم ملی فوتسال برای ما تکرار نشود.