استقلال چند سال به‌دنبال جذب بختیار رحمانی بود، اما هر بار بنا به دلایلی این اتفاق نمی‌افتاد. کاپیتان پیشین فولاد خوزستان پس از گذراندن دوران خدمت سربازی‌اش بالاخره به استقلال پیوست تا هواداران این تیم پس از چند سال شاهد آمدن بازیکنی باشند که به‌عنوان پلی‌میکر در تیم‌های قبلی خود بازی‌های خوبی انجام داده بود. با این وجود، بختیار نتوانست بازی‌های درخشانی را از خود به نمایش بگذارد تا انتقادات، جای تعریف و تمجید از او را بگیرند. با این حال بختیار به هواداران و منتقدانش قول داده که بهتر از این بازی کرده و به استقلال کمک کند.

بختیار رحمانی درباره شرایط خود، انتقاداتی که علیه او مطرح می‌شود، وضعیت استقلال و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

 با برتری مقابل ملوان نوین راهی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی شدید. در مورد این بازی صحبت کن.

خدا را شکر بازی‌های جام حذفی را در تعطیلات لیگ برگزار کردند تا تیم‌ها در شرایط بازی قرار بگیرند. این بازی را به خاطر دیدار پرسپولیس برابر قشقایی حساس کرده بودند، اما برای ما خیلی حساس نبود. خوشحالم بازیکنی مصدوم نشد و سلامت به تهران بازگشتیم. بازیکنان حریف هم جوان بودند و خوب بازی می‌کردند. زمین هم کیفیت خوبی نداشت، اما جای شکرش باقی است که در جریان بازی باران نبارید. پس از پایان این دیدار، بارانی بارید که در زندگی‌ام چنین بارانی ندیده بودم. بارش باران به حدی بود که دو متری خودم را نمی‌دیدیم. بارندگی شهر انزلی مانند گرد و خاک اهواز شده بود و چیزی را نمی‌توانستیم ببینیم.

می‌دانستی برخی از بازیکنان ملوان نوین تا لحظه قبل بازی با استقلال دنبال استوک بودند؟

از این چیزها در فوتبال زیاد اتفاق می‌افتد. من هم اوایل فوتبالم استوک نداشتم. کمبود امکانات در خیلی از تیم‌ها وجود دارد، اما امیدوارم بازیکنان ملوان نوین پیشرفت کنند تا در آینده همه چیز داشته باشند.

 خیلی وقت بود که دوست داشتی برای استقلال گل بزنی و در این بازی پایت به گلزنی باز شد. چه صحبتی داری؟

پس از تعطیلات لیگ، بدنم خیلی آماده بود و دوست داشتم به تیم کمک کنم. همه می‌دانند پست من مهاجم نیست و وظیفه گلزنی ندارم، اما در ایران تنها گل زدن به چشم می‌آید. الان کسی نمی‌گوید کاوه رضایی چه فوتبال فوق‌العادهای را بازی می‌کند. گل زدن برای من مهم نیست و می‌خواهم تحت هر شرایط به استقلال کمک کنم، اما ظاهراً در فوتبال ما گل زدن همه را راضی می‌کند. پست اصلی من بازیگردانی و پاس گل دادن است. قبول دارم که در تیم‌های قبلی‌ام خوب گل می‌زدم، اما این فصل هم تلاش زیادی کرده‌ام.

قبول داری بختیار رحمانی تراکتورسازی و فولادخوزستان نیستی و در استقلال نتوانسته‌ای بازی درخشانی انجام بدهی؟

در چهار بازی ابتدایی قبول دارم که خوب نبودم، اما انتقادات پس از این هفته‌ها را قبول ندارم. من دو بازی که اصلاً در ترکیب نبودم که صحبت از عملکردم شود. در تعطیلات و در بازی دوستانه با صبای قم همان بختیار گذشته بودم. در بازی هفته دوم مقابل صنعت نفت‌آبادان بازی خوبی انجام دادم، اما چون تیم شکست خورد، همه را مقصر شکست معرفی کردند. در بازی با استقلال خوزستان سه چهار پاس دادم تا بازیکنان تک به تک شوند. بختیار بیشتر از این باید چه کار کند؟ انتقادات و فشارها زیاد است، اما بدتر از این را دیده‌ام.

 دو دلیل انتظارات را از تو بالا برد، یکی اینکه برخی‌ها تصور کردند قرار است مجتبی جباری دیگری برای استقلال بازی کند. دومی هم پوشیدن شماره هفت فرهاد مجیدی.

موضوعی که مطرح کردید، کاملاً درست است. زمانی که در فولاد خوزستان بازی می‌کردم، پاس گل‌های زیادی می‌دادم و خیلی از بازیکنان را در موقعیت تک به تک قرار می‌دادم. این شرایط به خاطر بازیکنانی بود که کنارم بازی کرده و حمایتم می‌کردند. در مورد فرهاد مجیدی نیز همه می‌دانند که هر زمان وارد زمین می‌شد، برای استقلال گل می‌زد. از ابتدای فصل قرار نبود شماره هفت را بپوشم، اما به من گفتند که باید این شماره را بپوشی. من در این چند سال شماره یازده را پوشیده‌ام، اما به من گفتند باید شماره هفت را بپوشی. از طرفی قرار شد فرهاد مجیدی خودش پیراهن را به من بدهد که این اتفاق نیفتاد و خودم به شخصه از او اجازه گرفتم. البته الان مسئله خاصی نیست و کارم را انجام می‌دهم. در مجموع قبول دارم که بحث شماره هفت و مجتبی جباری روی هواداران تأثیر گذاشته بود.

از اینکه انتظارات از تو بالاست خوشحالی یا ناراحت؟

قطعاً این انتظارات را دوست دارم و از آنها استقبال می‌کنم. از خانواده‌ام گرفته تا دوست و آشنا و هوادار از من انتظار دارند. اگر در بازی با صنعت نفت نمی‌باختیم، این همه تحت فشار قرار نمی‌گرفتیم. همه چیز در این مدت عذاب‌آور بود. با این وجود، قول می‌دهم بختیار رحمانی بهتر از این شود.

 سخت نیست که پیراهن تیم ملی را از دست داده‌ای؟

خیلی سخت است، اما کارلوس کی‌روش را با تمام وجودم دوست دارم. چه در تیم ملی باشم و چه نباشم، از صمیم قلب کی‌روش را دوست دارم. من چیزهای زیادی از او یاد گرفته‌ام. زمانی که مصدوم بودم، کی‌روش خیلی کمکم کرد. در آن برهه خیلی‌ها که ادعای رفاقت می‌کردند، کاری نکردند، اما قدردان کی‌روش و فدراسیون فوتبال و مخصوصاً علی کفاشیان هستم. آنها بهترین هتل و پزشک را برای من فراهم کردند. چون می‌دانستند دو سه سالی پولی نگرفته بودم، جز اولین نفراتی بودم که پاداش تیم ملی را دریافت کردم. مطمئن باشید به‌زودی به تیم ملی باز می‌‌گردم.

 به استقلال برسیم، هفت بازی و یک برد برای شما بد نیست؟

اگر به جدول نگاه کنید، متوجه می‌شوید که با یک برد جایگاه تیم‌ها تغییر می‌کند. در چند بازی به خصوص دیدار با صنعت نفت آبادان الکی شکست خوردیم و امتیاز از دست دادیم. خدا را شکر هفته به هفته بهتر می‌شویم و به تیمی تبدیل خواهیم شد که هواداران دوست دارند.

از علیرضا منصوریان به خاطر نیمکت‌نشینی در دربی ناراحتی؟

علی آقا؟ او مربی من است و شرایط طوری رقم خورد که بازی نکنم. در شأن من هم نیست اعتراضی کنم.

 چرا از وقتی که به استقلال آمده‌ای، در صفحات مجازی حضور پررنگی داری؟

اصلاً اینطور نیست. حالم از گوشی دست گرفتن بهم می‌خورد! اگر به صفحه شخصی من بروید، تنها 15، 16 پست می‌بینید. در این دو روز استراحتی که داده‌اند، یکی دو پست گذاشته‌ام. نمی‌دانم چرا برای برخی‌ها این مسئله تعجب‌آور است. کریس رونالدو روزی 700 عکس شخصی‌اش را در صفحه خود می‌گذارد و چیزی نمی‌گویند، اما برای ما حرف درست می‌کنند. به کسی ارتباطی ندارد که در صفحات مجازی چه کار می‌کنم!

بحثی مطرح شده که باشگاه از علیرضا منصوریان خواسته که با بازیکنان صحبت کرده تا از رقم قرارداد آنها کاسته شود. با این موضوع موافقی؟

موضوع خنده‌داری است که مطرح شده است. کجای دنیا این کار را می‌کنند که ما بخواهیم چنین تصمیمی بگیریم؟! وقتی این موضوع خنده‌دار است، چرا باید درباره آن صحبت کنیم؟

 و صحبت پایانی؟

از هواداران استقلال تشکر می‌کنم که در این مدت به خوبی تیم را تشویق کرده‌اند. استقلال انتخاب خودم بوده و همه می‌دانند چه پیشنهاداتی داشتم. می‌دانم در استقلال بیشتر از سایر جاهایی که بودم، در چشم هستم. این مسئله هم طبیعی است، چون استقلال تیم پرطرفداری است. وقتی وارد ورزشگاه می‌شویم و هواداران را می‌بینیم، نه تنها من بلکه همه بازیکنان حس خوبی می‌گیرند. وقتی با تراکتورسازی مقابل استقلال به میدان رفتم کل ورزشگاه تشویقم کردند. از همه آنها تشکر می‌کنم.